Beal učinkom karijere uništio Blazerse, sjajna večer Westbrooka

Samo tri utakmice odigrane su sinoć u NBA ligi, no nije nedostajalo uzbuđenja. Bradley Beal je gotovo samostalno pobijedio Portland, Russell Westbrook je ostvario novi triple-double učinak u preokretu Thundera, dok je Toronto rutinirano slavio protiv Phoenixa.

Portland Trail Blazers – Washington Wizards 92:106

Washington je na krilima Bradleya Beala nanio treći uzastopni poraz košarkašima Portlanda, koji nisu uspjeli iskoristili izostanak Johna Walla. Domaćini su ipak bili bolji u prvoj četvrtini, no ostatak utakmice pripao je gostujućim Wizardsima. Krajem druge četvrtine prednost Washingtona po prvi je puta dosegla dvoznamenkastu vrijednost, a početkom treće dionice već je iznosila i više od 20 koševa. Pobjeda ekipe Scotta Brooksa ni u jednom trenu nije dolazila u pitanje te su na koncu uvjerljivo došli do 13. pobjede u sezoni.

Beal je odigrao fantastičnu utakmicu za Wizardse – zaustavio se na 51 poenu, uz šut iz igre 21/37, što mu je novi osobni rekord po broju koševa, ali i broju pogođenih šuteva na utakmici. Takvim učinkom zasjenio je Damiana Lillarda, koji je s 30 poena, osam skokova i devet asistencija bio najbolji u redovima Blazersa.

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 100:94

Jazzeri su u Oklahomu došli s nizom od šest pobjeda, a bili su vrlo blizu produljenja tog niza. Tijekom cijelog susreta uživali su lijepu prednost, koja je sredinom treće dionice iznosila i više od 15 poena. No, posljednja dionica u potpunosti je pripala domaćinima, koji su posljednjih 12 minuta dobili rezultatom 32:14 i tako kompletirali preokret. Thunderi su odličnom završnicom prekinuli niz Ute i nastavili svoj – trećom uzastopnom pobjedom došli su na korak do izlaska iz negativnog omjera (11-12). Dodajmo i da se u roster Jazza vratio Rudy Gobert.

Russell Westbrook opet je imao odličnu večer. S 34 poena, 13 skokova i 14 dodavanja ostvario je sedmi triple-double učinak sezone, a odlični su bili i Paul George s 21 poenom te Steven Adams s 20 koševa i devet skokova. U gostujućim redovima opet je najbolji bio rookie Donovan Mitchell, koji u posljednjih nekoliko utakmica pruža odlične partije. Susret je završio s 31 poenom i čak pet ukradenih lopti, a uz njega se najviše istaknuo Joe Ingles sa 16 ubačaja.

Toronto Raptors – Phoenix Suns 126:113

Raptorsi su očekivano svladali Sunse, koji nisu uspjeli slaviti i drugu večer zaredom. Nakon egala u uvodnim minutama susreta, košarkaši Toronta preuzeli su kontrolu nad utakmicom te su bez većih problema čuvali stečenu prednost. Na koncu su upisali uvjerljivu pobjedu te produljili pozitivan niz od četiri utakmice bez poraza.

Domaćine je do pobjede vodio bekovski par DeRozan – Lowry. Obojica su ubacila po 20 poena; DeRozan je još dodao sedam skokova i osam asistencija, dok je Lowry s deset asistencija ostvario novi double-double učinak, već deveti ove sezone. U redovima Sunsa čak je osam igrača ostvarilo dvoznamenkasti broj poena, a najbolji je bio Devin Booker s 19 koševa i osam asistencija. Dragan Bender je za 12 minuta tek uhvatio jedan skok te promašio jedan šut iz igre.