Baylor uvjerljiv, UNLV upisao prvi poraz

Nakon noæi sa preko 100 utakmica, noæas su u NCAA ligi odigrane “tek” 32 utakmice. Nastupila je samo jedna momèad iz najboljih deset ekipa lige (Baylor), a iznenaðenje dana je poraz dosad neporažene ekipe UNLV-a.

NCAA, divizija I, 4.12.2011:

Baylor (8) – Northwestern 69:41
(Acy 16p, 6sk, 6bl, Jones 12p, 6sk; Crawford 15p, Shurna 11p)

Ovo je bio dvoboj dviju neporaženih ekipa te se oèekivala neizvjesna utakmica, no Baylor je vrlo brzo pokazao svoju snagu i riješio susret u svoju korist veæ nakon prvih 20 minuta igre. Domaæini bolje ulaze u utakmicu i nakon 4 minute imaju prednost od 10:2, koju su za 10 minuta uspjeli poveæati na 10 poena prednosti, a do poluvremena je prednost narasla na 17 poena (38:21). Oèito je bilo kako je Baylor bolja ekipa i do kraja su lagano odigrali i slavili konaènim rezultatom 69:41.

Pobjednike je predvodio Quincy Acy sa 16 poena, 6 skokova i 6 blokada, Perry Jones upisao je 12 poena i 6 skokova, dok su s klupe dobili dobar doprinos od Peirrea Jacksona koji je ubacio 16 poena. Northwestern je predvodio Drew Crawford sa 15 poena, a 11 je ubacio John Shurna.

Wichita State – UNLV (20) 89:70
(Ragland 31p, Hall 17p; Stanback 16p)

Ekipa UNLV-a doživjela je svoj prvi poraz sezone. Nakon što su prošlog tjedna pobijedili North Carolinu popeli su se na 20. mjesto lige te je ovaj poraz došao neoèekivano. Prvih 10 minuta ekipe su bile izjednaèene i Wichita se zatim serijom 9-0 odvaja na 27:18, te uspijeva tu prednost i poveæati tako da se na veliki odmor odlazi sa 47:32. Deset minuta prije kraja Wichita odlazi i na prednost od 20 poena razlike te je postalo jasno kako UNLV nema šanse za povratak u utakmicu te su morali potpisati svoj prvi poraz.

Joe Ragland bio je nezaustavljiv za obranu UNLV-a postigavši 31 poen, od èega je šutirao za tri poena 8-9. Carl Hall ubacio je 17 poena, a Toure Murry upisao je 11 poena i 8 asistencija. Chace Stanback ponovno je predvodio UNLV sa 16 poena i 4 skoka, ali to nije bilo dovoljno za novu pobjedu.