Unstop-A-Bulls Game 7

15/11/1995 – Chicago Bulls-Cleveland Cavaliers

Malkice ubrzanim tempom došli smo i do sedme utakmice Chicago Bullsa. U goste su im stigli Cleveland Cavaliersi, što je bio drugi susret ove dvije ekipe u regularnoj sezoni. Bikovi su u Clevelandu prvu utakmicu pobijedili 106-88 zahvaljujući izvrsnoj igri dueta JordanPippen. Cavsi su u ovaj susret ušli s rekordom 0-6 i bilo je jasno da će ovo biti još jedna lagana pobjeda za tada daleko najbolju NBA momčad.

Domaća momčad, vjerojatno iziritirana porazom protiv Orlanda, u utakmicu je ušla koncentrirano igrajući perfektno balansirani napad. Jordan nije forsirao, Pippen je u većini trokut napada igrao playmakera, a Luc Longley je igrao odličnu obranu. Phil Jackson je odlično rotirao igrače; nakon što je Harper odradio svoj posao u obrambenom dijelu, Jackson se kompletno bazirao na napad. Uveo je nepogrešivog šutera Stevea Kerra, a Dickey Simpkinsa je zamijenio Toni Kukoč. Takav potez isplatio se odmah, tranzicijska igra je proradila, dok su Kukoč i Kerr parali mrežica gostujuće ekipe. Vodstvo 31-15 nakon prvih 12 minuta dovoljno govori o dominaciji Bikova.

Slika koja najbolja prikazuje koliko je Jordan volio igrati protiv Cavaliersa i pritom ih uništavati; u to vrijeme imao je nevjerojatnih 16 utakmica s 40 i više poena protiv Cavsa i čak četiri utakmice s 50 ili više poena (69, 55, 54 i 52 poena).

Kukoč i Kerr su početkom druge četvrtine nastavili pogađati sve što su uputili prema košu dok su Cavsi s druge strane šutirali očajno; nakon malo manje od dvije minute u drugom periodu šut im je bio 6-24, a Bullsi su gađali 11-16.

Da nokautirane Cavse dokrajči još i više, Phil je napravio dvije odlične zamjene. Umjesto Wenningtona uveo je legendarnog člana ”Bad Boysa” Jamesa ” Buddhu” Edwardsa koji je imao jedan od boljih fadeaway šuteva u povijesti, dok je na mjesto Kerra stavio ”instant offense” mašinu Juda Buechlera. Sad vam je jasno koliko su Bullsi tada bili moćni u napadačkom dijelu. Vrhunska ofenzivna predstava u prvom poluvremenu odvela je Chicago do vodstva 58-35, a tako uravnotežen napad nije bio vidljiv u prvih šest utakmica sezone.

Cavsi su tricama na početku drugog poluvremena čak i povratili napadački momentum u igri, ali Bullsi su bili prevelik zalogaj. Za svaki napad gostiju imali su barem dva ili tri protunapada kojima bi razbili sve nade Cavsa za povratak u susret. Kada je Pippen tricom s polovice terena zaključio treću dionicu, na semaforu United Centra je pisalo 91-65 u korist Bullsa.

Potez utakmice, Pippenova trojka sa skoro pola terena.

U zadnjoj četvrtini Phil je na zasluženi odmor poslao čitavu startnu petorku Bullsa, a na parket je istrčala petorka Brown-Kerr-Buechler-Caffey-Simpkins. I druga petorka održala je vodstvo te je utakmica završila rezultatom 113-94. Četvorka Jordan-Pippen-Kukoč-Kerr je napadački odigrala nevjerojatno efikasnu utakmicu; ukupno su šutirali 28/36 iz igre te su zabili 76 poena (brojke pogledajte u statistici dolje). Naš Toni Kukoč je za samo 18 minuta zabio 14 poena, šutirajući 7/8 iz igre. Bullsi su timski šutirali 56 posto iz igre te odličnih 8/12 s trice, a skupili su 30 dodavanja na 43 pogođena šuta.