Dvojica naših u akciji sinoć, Lou Williams potopio prvake

Prošla noć na NBA parketima neće ostati u dobrom  sjećanju naših igrača. Iako su Bojan Bogdanović i Mario Hezonja odigrali dobro njihove momčadi nisu uspjele doći do pobjede. Od ostalih vijesti valja istaknuti utakmicu u Madison Square Gardenu koja je otišla u 2 produžetka, poraz aktualnih šampiona uz sjajnu partiju Loua Williamsa , još jednu dojmljivu utakmicu T-Wolvesa koji su nakon Cavsa savladali i OKC te još mnogo mnogo toga.

Indiana Pacers – Miami Heat  106:114

(V.Oladipo 26k 7sk 4as, D.Sabonis 18k 7sk,Bojan Bogdanović 15k 6sk, G.Dragić 20k 9as, H.Whiteside 16k 15sk 4bl,T.Johnson 15k 5sk)

Ni Indiana Pacersi (21-20) nisu uspjeli nanijeti poraz Miamiju (24-17) koji sada ima 6 pobjeda zaredom. Momčad s Floride već se, karakteristično za njih, probudila u sredini sezone i uspjeli su se nametnuti kao legitimni član playoff društva na istoku. Do nove pobjede već standardno su ih predvodili duo DragićWhiteside uz  podršku klupe koja je zabila 17 poena više od Indianine. Kod domaćina Bogdanović je pružio pristojnu partiju iako ga nije išla trica. Za 32 minute Babo je zabio 15 poena uz šut 6/11 (3/4 za 1, 6/7 za 2 i 0/6 za 3) i 6 skokova, valorizacija -5. Za razliku od Miamija Pacerse čeka grčevita borba za ulazak u doigravanje (trenutačno 8. na istoku), a iduću utakmicu igraju za 2 dana protiv Cavaliersa dok će Heat ugostiti Buckse.

Orlando Magic – Milwaukee Bucks 103:110

(E.Fournier 21k 4sk 3as, Mario Hezonja 13k 4sk, B.Biyombo 14k 9sk; G.Antetokounmpo 26k 7sk, K.Middleton 22k 5sk 4as,M.Brogdon 14k 9sk 7as)

Bez većih muka stigli su Bucksi (22-18) do nove pobjede nad Magicom (12-30) iako su izgubili zadnju četvrtinu 34:21. Odlična igra prve petorke Milwaukeeja koja je zabila 91 poen. Uz gore napomenute igrače Bucksa još vrijedi spomenuti i Erica Bledsoea (15k 5sk 4as) koji se pokazao kao pojačanje u utakmicama protiv slabijih momčadi. Kako će reagirati kad završi regularna sezona ostaje za vidjeti. Orlando je u nezavidnoj situaciji te nastavljaju razvijati svoje mlade igrače. Tako je Mario Hezonja dobio 31 minutu s klupe za 13 poena, šut 6/10 (5/8 za 2, 1/2 za 3) uz 4 skoka i 2 ukradene lopte, valorizacija +10. Dubrovčanin  se napokon uspio nametnuti u rotaciji trenera Franka Vogela i ako uspije održati određeni nivo konstantnosti za novi ugovor u NBA-u se ne bi trebao bojati. Uz njega još su se istaknuli Evan Fournier i Bismack Biyombo ( starta umjesto ozlijeđenog Vučevića). Buckse čeka teška iduća utakmica protiv GSW dok će momčad  Magica za 2 dana posjetiti glavni grad u susretu s Wizardsima.

Golden State Warriors – Los Angeles Clippers  106:125

(K.Durant 40k 4sk 4as, Z.Pachulia 12k 4sk, D.Green 7k 10sk 4as; L.Williams 50k 7as, D.Jordan 10k 12sk, T.Wallace 22k 6sk 4as)

Los Angeles Clippersi (19-21) uspjeli su iskoristiti odsutnost dvojice najboljih šutera u NBA Stepha Curryja i Klaya Thompsona i iznenaditi Golden State Warriorse (33-9) na gostujućem parketu. Odlična partija Loua Williamsa koji je zabio 50 koševa (šut 16/27, 8/16 za 3) i podijelio 7 asistencija. Trener Doc Rivers dao je Williamsu odrješite ruke i on nosi momčad dok nema Blakea Griffina. Gosti iz LA-a nadigrali su domaćine u drugom poluvremenu i to okrunili zadnjom četvrtinom gdje su dopustili samo 16 poena. Kod Warriorsa najbolji je bio tko drugi nego Kevin Durant s 40 poena (i za to je potrošio samo 18 lopti) međutim ni to nije bilo dovoljno. Draymonda Greena nije išao šut (1/9, 0/6 za 3) dok se ni sporedne opcije nisu baš iskazale. Kod Clippersa uz Williamsa istaknuo se mladi Tyrone Wallace s 22 koša (rekord karijere) i općenito jako dobrom svestranom igrom. Inače, Tyrone je na two-way ugovoru s Clippersima i ovo mu je tek 3. utakmica ove sezone.

New York Knicks – Chicago Bulls 119:122

(K.Porzingis 24k 6sk 4bl, M.Beasley 26k 12sk, J.Jack 16k 10sk 10as; L.Markkanen 33k 10sk, D.Valentine 20k 9sk 4as, R.Lopez 20k 7sk)

Inače pišem samo jedan osvrt na druge utakmice međutim morao sam spomenuti i predstavu u New Yorku s 2 produžetka. Bullsi (15-27) su došli na gostovanje bez Nikole Mirotića koji je važan kotačić u njihovoj rotaciji, ali i onaj čije ime se spominje u trade glasinama. New York (19-22) je pak bio kompletan te su se nadali novoj pobjedi. Kroz cijelu utakmicu su se nadmetali duo PorzingisMarkkanen, dvojica modernih visokih sa sličnim karakteristikama i načinom igranja. Mladi Finac je na kraju pobijedio u tom okršaju (8/15 šut za 3) i pokazao zašto ga se smatra kao jednog od glavnih kandidata za nagradu novaka godine. Jarrett Jack ostvario je triple double (prvi nakon 2012.), ali nije uspio pogoditi clutch tricu na kraju drugog produžetka koja bi vratila Knickse u igru. Dodajmo još to da je s klupe ponovno bio dobar Michael Beasley koji igra svoju najbolju sezonu unazad dugo godina. Kod gostiju još jednom je bio dobar Denzel Valentine, igrač druge godine, i njihov startni centar Robin Lopez. Bullsi iduću utakmicu igraju 14.1 protiv Detroita te se nagađa kako bi se onda mogao vratiti Zach LaVine i upisati svoje prve minute kao Bull. S druge strane, Knickse čeka teško gostovanje u hladnom Minneapolisu.