Cousins monstruozan u pobjedi Pelicansa, Babo pogurao Pacerse do pobjede

Sinoć je u NBA-u odigrano deset utakmica i nije bilo iznenađenja. Favoriti su slavili – Cleveland došao do 13. pobjede u nizu, a naš Bojan Bogdanović bio je jedan od najboljih u preokretu protiv Bullsa.

Cleveland Cavaliers – Sacramento Kings 101:95

Teže od očekivanog, Cavsi su uspjeli slaviti i 13. put zaredom. Vodio je Sacramento do samog početka zadnje četvrtine i dvoznamenkastom razlikom, ali upravo odličnom zadnjom dionicom Cleveland na pogon LeBrona Jamesa radi preokret.

James je imao 32 poena, 11 skokova i devet asistencija. Vrlo dobar bio je i Kevin Love s 18 poena i 11 skokova, a Jeff Green dodao je 17 koševa. Iskusni Zach Randolph predvodio je Kingse s 18 poena i deset skokova, Buddy Hield imao je 17 koševa, a Frank Mason 15.

Charlotte Hornets – Golden State Warriors 87:101

Iako bez Stephena Curryja i Draymonda Greena, Warriorsi su lako upisali novu pobjedu. Hornetsi nisu imali nijedno vodstvo na utakmicu, a Warriorsi su na startu druge četvrtine napravili dvoznamenkastu prednost koju su bez problema čuvali do kraja utakmice.

Kod poraženih, najbolji je bio Kemba Walker s 24 koša, Nicolas Batum dodao je 15, a Dwight Howard jedan manje od Batuma. Golden State je prema novoj pobjedi povukao Kevin Durant svojim devetim triple-doubleom karijere. Imao je 35 koševa, 11 skokova i deset asistencija. Klay Thompson ubacio je 22 poena.

Milwaukee Bucks – Detroit Pistons 104:100

Zanimljivu i napetu utakmicu gledali smo u Milwaukeeju. Domaćini su se na početku treće četvrtine odvojili na 11 razlike, no Detroit se vraća u istoj dionici, ali zatim na startu četvrte Bucksi rade seriju 12-0 koja im je bila dovoljna da osiguraju pobjedu.

Najbolji kod Bucksa bio je Giannis Antetokunmpo s 25 poena i devet skokova. Eric Bledsoe zabio je 22, a Khris Middleton 21 koš. I Detroit je imao svoju trojku s 20 i više poena. Prvi među njima – Andre Drummond, fenomenalnih 27 poena i 2o skokova. Tobias Harris ubacio je 21 poen, a Avery Bradley 20.

New Orleans Pelicans – Denver Nuggets 123:114

Pelicansi bez Anthonyja Davisa, Nuggetsi bez Nikole Jokića i Paula Millsapa. U tako oslabljenim momčadima, bolje su se snašli Pelicansi i slavili u tijesnoj i napetoj utakmici zahvaljujući nešto boljem drugom poluvremenu.

DeMarcus Cousins je sam nadomjestio neigranje Davisa s ogromnih 40 poena i 22 skoka te je tako prvo ime dana. Jrue Holiday zabio je 27 uz sedam asistencija. Kod Denvera, najbolji je bio Gary Harris s 24 koša, a Emmanuel Mudiay imao je 17 poena.

San Antonio Spurs – Miami Heat 117:105

Spursi odličnom timskom igrom dolaze do nove pobjede. Miami je odigrao odličnu prvu dionicu, ali sve ostalo bilo je u znaku San Antonia koji tako nastavlja s dobrim partijama iako se Kawhi Leonard još nije vratio.

Čak osam igrača Spursa zabilo je 10 više i koševa, a niti jedan više od 20. Najbolji među njima – LaMarcus Aldridge (18 koševa), Bryn Forbes (17), Rudy Gay (16). Kod Heata, drugačija situacija. Tyler Johnson zabio je 25, Dion Waters 22, a Josh Richardson 19, no ostatak ekipe odigrao je vrlo slabo.