Hawksi i Grizzliesi poveli 2-0, Spursi izjednačili seriju nakon produžetka

Atlanta Hawksi (1) su uspješno obranili domaći trener protiv Brooklyn Netsa (8), ali dosta teže nego što je to bilo očekivano. Sinoć su stigli do pobjede u egal završnici (96:91) u kojoj je Deron Williams imao otvoren šut za produžetak, ali je lopta ispala iz obruča. Najbolji su kod domaćina bili Paul Millsap (19 poena, 7 skokova, 4/4 trica), Al Horford (14 poena, 13 skokova, 7 dodavanja), Kyle Korver (17 poena, 3/7 trica) i Jeff Teague (16 poena, 6 dodavanja). Naš Bojan Bogdanović je startao za Netse; odigrao je 33 minute te je zabio 8 poena, uz 3 skoka i 2 dodavanja. Serija se sada na dvije utakmice seli u Brooklyn.

Memphis Grizzliesi (5) su bez većih problema stigli do vodstva 2-0 u seriji svladavši Trail Blazerse (4) u drugoj utakmici (97:82). Mike Conley (18 poena, 6 dodavanja), Courtney Lee (18 poena), Marc Gasol (15 poena, 7 skokova, 5 dodavanja) i Zach Randolph (10 poena, 10 skokova) su bili najbolji pojedinci kod domaćina. Trail Blazersi su ponovno bili očajni u napadačkom dijelu, šutirali su 39 posto iz igre i samo 6/20 s trice.

Zadnji susret večeri nam je donio odličnu utakmicu između Clippersa (3) i Spursa (6). Nakon poraza u prvoj utakmici, aktualni NBA prvaci su u Staples Centru stigli do pobjede nakon produžetka (111:107) te su izjednačili seriju. Nevjerojatni Tim Duncan je za 44 odigrane minute zabio 28 poena, uz 11 skokova, 4 dodavanja i šut 14/23 iz igre. Odlični su za goste bili i Kawhi Leonard (23 poena, 9 skokova) te Patty Mills (18 poena) i Boris Diaw (12 poena, 9 skokova, 6 dodavanja). Za Clipperse je Blake Griffin zabilježio triple-double (29 poena, 12 skokova, 11 dodavanja), Chris Paul je zabio 21 poen, uz 8 skokova i 7 dodavanja, dok je DeAndre Jordan zabio 20 poena, uz 15 skokova i 3 blokade. Sljedeće dvije utakmice serije se igraju u San Antoniju.