Dario Šarić i Phoenix Sunsi su u NBA finalu!

Košarkaši Phoenix Sunsa prvi su finalisti ovogodišnje sezone NBA lige, nakon što su u 6. utakmici finala Zapadne konferencije u Los Angelesu svladali Clipperse rezultatom 130-103.
Sunsi su kontrolirali rezultat praktički cijeli meč. Na poluvremenu su imali +9, a 4 minute prije kraja treće četvrtine +17. Clippersi u dvije minute rade seriju 10-0 i dolaze na – 7, međutim tada Monty Williams u igru vraća Chrisa Paula koji brzo uzima sve konce u svoje ruke i vraća Sunse na 20 razlike. Završnica je bila lišena bilo kakve rezultatake neizvjesnosti.
Paul je odigrao “jordanovski”, 41 poen, 8 asistencija i 4 skoka. Odličnu potporu imao je u Bookeru koji je zabio 22 poena, Crowder je zabio 19, Ayton 16 uz 17 skokova, a Dario Šarić je u 7 minuta ugradio 7 poena ( trica 2/2, sl.bacanja 1/2).
Kod Clippersa bolji od ostalih Marcus Morris sa 26 i Paul George sa 21 poenom.
Ivica Zubac zbog ozlijede nije nastupio.
Sunsima je ovo treće NBA finale, a nikada do sada nisu otišli do kraja. 1976. su poraženi od Celticsa, a 1993.od Bullsa – oba puta s identičnih 4-2. U finalu ih čeka bolji iz ogleda Milwakee Bucksa i Atlanta Hawksa.