Dončićevi bolji od Hezonje i društva, LeBronova družina pomela Irvinga-Ervinga

Tri utakmice odigrane su sinoć u NBA ligi.

Dallas Mavericski bili su bolji od Portland TrailBlazersa rezultatom 133:125. Mavsi su već do poluvremena pobjegli na plus 15 i nisu dozvolili značajnije približavanje protivnicima. Bila je to jednosmjerna utakmica svih 48 minuta. Pritom treba dodati da je Luka Dončić bio manje raspoložen nego inače. Iako je postigao 27 uz devet asistencija, Slovenac je potrošio 25 lopti uz 2/11 šut za tri, što mu baš i ne priliči. Kristaps Porzingis mu je asisistirao s 20 poena, a odličan doprinos igrača s klupe bio je presudan (47 poena).

Blazersima nije pomogla još jedna brutalna partija Lillarda koji je utrpao 47 poena. Mario Hezonja je dobio 14 minuta te je ostao bez poena uz šut 0/4.

Zanimljivo je bilo u susretu Netsa i Lakersa gdje je LeBron James bio bolji od svog nekadašnjeg kolege, Kyrieja Irvinga. “King James” je ostvario novi triple-double u pobjedi Lakersa 128:113 s 27 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Double-double su ostvarili Anthony Davis – 16 poena i 11 skokova te Dwight Howard – 14 poena i 12 skokova.

Irving-Erving je ubacio 20 poena te je bio najefikasniji kod Netsa, ali dodajmo da je za vrijeme boravka na parketu ostvario učinak -26razlike po čemu je bio najgori igrač na utakmici.

U trećoj utakmici valja spomenuti pobjedu Washington Wizardsa nad Cleveland Cavaliersima rezultatom 124:112. Prvo ime susreta bio je Bradley Beal s 36 poena. Na drugoj strani nije bilo našeg Ante Žižića koji će zbog ozljede biti odsutan na neodređeno vrijeme.