Thursday, April 25, 2024

Atlanta pobjedom nad Netsima osigurala drugu rundu

Sinoć smo mogli gledati samo jednu NBA utakmicu ali saznali smo koga ćemo gledati u drugoj rundi.

Atlanta Hawksi su u šestoj utakmice prve runde doigravanja u Brooklynu, u New Yorku porazili domaćine, Brooklyn Netse rezultatom 111:87. Atlanta se nametnula od početka utakmice i dominirala je sve do sredine druge četvrtine kada se Netsi uspijevaju vratiti u igru pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 51:45 za Atlantu. Početkom drugog poluvremena Hawksi rade veliku seriju i odvajaju se na nedostižnih +20 i tako rješavaju utakmicu u svoju korist. Atlanta je imala 4 startera dvoznamenkasta u rubrici poena: Paul Millsap ubacio je 25 koševa uz 9 skokova i 6 asistencija, DeMarre Carroll i Kyle Korver su ubacili po 20 poena, a Al Horford 18. Spomenimo i Jeffa Teaguea koji je osao bez poena, ali je imao 13 asistencija i samo jednu izgubljenu loptu. Kod Netsa, najbolji je bio Brook Lopez s 19 poena, a naš Bojan Bogdanović postigao je 8 poena, a imao je i 5 skokova i 1 asistenciju. Hawksi tako idu u drugu rundu gdje ih čeka Washington, a prva utakmica je u nedjelju u Atlanti s početkom u 19 sati po srednjoeuropskom vremenu.