Spursi bolji od Rocketsa u triler završnici

Uzbudljivu i napetu petu utakmicu odigrali su San Antonio Spursi i Houston Rocketsi. Spursi su nakon produžetka uspjeli svladati Rocketse. Ponovno su preuzeli vodstvo u seriji.

San Antonio Spurs – Houston Rockets 110:107 OT (3-2)

James Harden imao je triple double, 33 poena, deset skokova i deset asistencija. Ali imao je i deset izgubljenih. Spursi su imali šest igrača s dvoznamenkastim brojkama. Spursi su otvorili bolje utakmicu i imali su vodstvo u prvoj četvrtini. Rocketsi su imali kontrolu u drugoj i trećoj četvrtini, a u trećoj su čak imali i devet poena prednosti. No, Spursi se uspijevaju vratiti i preuzeti vodstvo tricom Dannyja Greena 0,9 sekundi prije isteka treće četvrtine za vodstvo 86:85. U četvrtoj četvrtini nije bilo puno poena. Završilo je 16:15. Spursi su čak i pogodili šut za pobjedu. Patty Mills pogodio je tricu, ali vrijeme je isteklo tako da su morali ići u produžetke. Spursi su u produžetku ubacili devet poena, a sedam je ubacio Danny Green. Domaćini su imali vodstvo od tri poena, zadnji napad imali su Rocketsi. Posljednji pokušaj za tri imao je Harden, ali onda je iskusni Manu Ginobili blokirao šut i utakmica je završila. Sljedeći susret se igra u Houstonu.