Utah došao do još jedne pobjede, Milwaukee smanjio na 1-2

Treći susret između Bucksa i Netsa, prvi odigran u Milwaukeeju, donio je tvrdu utakmicu na mali broj poena iz koje su na kraju kao pobjednici izašli domaći igrači.

MILWAUKEE – BROOKLYN 86:83 (1-2)
Statistika

Za razliku od prethodna dva, Giannis i društvo odlučno su krenuli u treći dvoboj, pa im je već prva četvrtina donijela velikih 19 poena viška (30-11). Međutim, Netsi se nisu predali, već su u sljedećih 12 minuta uzvratili sa 30-15, da bi u drugom poluvremenu svjedočili pravoj drami. Do prvog vodstva gosti iz Brooklyna stigli su u zadnjoj minuti treće četvrtine, a sudbinu svojih ekipa u posljednjoj su dionici u svoje ruke uzeli Kevin Durant i Khris Middleton koji su (napokon) počeli pogađati i u seriji. Na kraju je Middleton sa dva bacanja postavio konačnih 86:83, nakon što je Jrue Holiday ubacio svoj dosad najvrjedniji koš u dresu Bucksa.  Pri samom isteku vremena Durant je imao priliku utakmicu odvesti u produžetak, ali je ovaj šut promašio:

Middleton je bio prvi strijelac i skakač utakmice (35p-15s), odmah ispred suigrača Giannisa Antetokounmpa (33p-14s), a proslavljenom tandemu Bucksa’ svi ostali suigrači pomogli su sa svega 18 poena, oni s klupe sa – šest. “Mrežice” je predvodio Kevin Durant (30p-11s-5a-4ol), a za njegov prilično nizak postotak šuta (11/28) najzaslužniji je snažni P.J. Tucker.

UTAH – L.A. CLIPPERS 117:111 (2-0)
Statistika

Neizvjesnosti nije nedostajalo ni u drugom noćašnjem susretu, onom između Jazza i Clippersa. U prvom poluvremenu domaći su par puta imali osjetniju prednost koju bi gosti vrlo brzo anulirali, ali su na veliki odmor Jazzeri ipak odnijeli +13 (66:53).

Nakon samo dvije i pol minute igre u nastavku, sve je ukazivalo na uvjerljivu pobjedu ekipe iz Salt Lake Cityja koja je u tom trenutku imala čak 21 poen viška (76:55). Međutim, uporna momčad iz L.A.-a sav zaostatak uspijeva stići, a sredinom završne četvrtine čak i prestići (99:101). Tada, kao po nekom pravilu ovog susreta, slijedi još jedan bijeg domaćih na novu, ovaj put odlučujuću dvoznamenkastu prednost stečenu tri minute prije kraja. Pokušali su se Clippersi još jedanput vratiti, ali je pri rezultatu 117:111 vrijeme – iscurilo…

Bojan Bogdanović je, kao i obično, veći dio utakmice proveo na terenu, a 39 minuta igre iskoristio je za 16 poena, 4 skoka, te po jednu osvojenu loptu i asistenciju, ali i za odličnu obranu na Kawhiju Leonardu.

Iz polja je gađao 5/8 (trice 3/5), a sa linije sl. bacanja 3/4.

Ivica Zubac je imao nastup u trajanju od 14 minuta, a završio ga je sa 7 koševa i jednom blokadom, bez ijednog skoka ali uz 100-postotni šut (iz igre 3/3, sa ‘crte’ 1/1).

Najbolji strijelac utakmice ponovno je bio Donovan Mitchell (37p) čija je ozljeda pri samom kraju susreta zabrinula domaće. Jazzu je napadački puno pomogao i Jordan Clarkson (24p, trice 6/9), a obrambeno Rudy Gobert (13p-20s-3bl), dok je neočekivano prvo ime gostiju bio Reggie Jackson (29p).