Double double Žižića, dobar nastup Hezonje!

‘Cippersi’ su kod kuće svladali ‘Knickse’ u utakmici u kojoj su u prvoj četvrtini primili 45 poena, da bi već u drugoj gostima iz New Yorka uzvratili sa ubačenih 47. Efikasan susret rezultatskih uspona i padova na kraju je ušao u povijest kao prvi u kojemu su tri igrača ‘Clippersa’ postigla više od 30 koševa. Uspjelo je to jednom članu startne petorke, Paulu Georgeu (32p, trice 5/6: https://www.youtube.com/watch?v=KaFQ40NVqPY), te dvojici igrača s klupe, Montrezlu Harrellu (34p-6s) i, naravno, Lou Williamsu (32p-9a, trice 6/10). Još uspješniji strijelac od navedene trojice bio je Marcus Morris koji je za ‘Knickse’ ubacio rekord karijere od 38 poena (trice 6/7): https://www.youtube.com/watch?v=rSDqiS4BRG4. Igrao je i IVICA ZUBAC, nešto manje nego inače, a za 12 minuta je uhvatio dvije lopte i postigao 4 koša (2/3): https://www.youtube.com/watch?v=4CnWIs1xaFc

MARIO HEZONJA je u porazu ‘Blazersa’ na gostovanju u Miamiju dobio novu priliku, u trajanju od 20 minuta, a iskoristio je za 10 poena (4/6, trice 1/2, bacanja 1/1), dvije blokade, dvije osvojene lopte te po jedan skok i asistenciju: https://www.youtube.com/watch?v=uwYNGesgkWQ. Najefikasniji suigrač bio mu je Damian Lillard (34p-12a: https://www.youtube.com/watch?v=P1QVb17j7Pk), dok je momčad s Floride predvodio Slovenac Goran Dragić (29p-13a) koji je pogodio 7 od 10 ispucanih trica: https://www.youtube.com/watch?v=PvREYvLzxZk. Igrači ‘Heata’ niti u jednom trenutku utakmice nisu bili u rezultatskom zaostatku, a do dvocifrene prednosti stigli su već u uvodnoj četvrtini

Izostanci Kevina Lovea i Tristana Thompsona uzrokovali su iznenadno veliku minutažu za ANTU ŽIŽIĆA u domaćem porazu ‘Clevelanda’ od ‘Minnesote’. Prilika za dokazivanje Anti je trajala 25 minuta, a Omišanin je sjajno reagirao ostvarivši lijepi ‘dvostruko-dvostruki’ učinak od 15 poena i 12 skokova, uz dvije asistencije i jednu osvojenu loptu: https://www.youtube.com/watch?v=Ozd9JoXvmQI. Hrvatski reprezentativac je iz igre imao gotovo savršenu realizaciju (6/7), dok je bacanja također gađao uspješno (3/4). Uz Žižića, s klupe ‘Cavsa’ je stigao i prvi strijelac momčadi, donedavni suigrač Bojana Bogdanovića u ‘Jazzu’, Australac Dante Exum (28p, trice 4/4: https://www.youtube.com/watch?v=3OGJ7q9FoBQ) kojemu je to bio učinak karijere. Kod ‘Vukova’, kojima se vratio Wiggins (15p-7s) ali ne i Towns, najraspoloženiji su bili Gorgui Dieng (22p-13s-6a: https://www.youtube.com/watch?v=Nnd9id0E2Yo) i Shabazz Napier (21p-7a). Inače, gosti su dva puta morali dobivati utakmicu jer su prosuli +25 (90-65), a nakon što su ‘Cavsi’ poveli 97-96, uspjeli su se regrupirati i ponovno stići do uvjerljivog vodstva. Evo što je nakon utakmice izjavio nekadašnji igrač ‘Ribole Kaštela’: https://www.youtube.com/watch?v=PN1nCHWj5G8

Momčad iz Memphisa nastavlja oduševljavati svoje pristalice, a dvije gostujuće pobjede u dvije večeri zaredom sigurno će užariti atmosferu u košarkaški lako zapaljivom gradu. Noćas su ‘Grizzliesi’ slavili i u Phoenixu, a za razliku od prošlih utakmica, u ovoj je suigrače do pobjede najviše pogurao litavski centar Jonas Valanciunas (30p-8s: https://www.youtube.com/watch?v=laGSyki10XQ) koji je uz sjajnu realizaciju (12/16), uspio pogoditi čak i tri trice iz četiri pokušaja. Prvi strijelac utakmice bio je Devin Booker (40p-6a: https://www.youtube.com/watch?v=Uo0QK377Ndk), a novo razočaranje doživio je DARIO ŠARIĆ. Ni ovaj susret nije započeo u petorci, a sveukupno je na terenu proveo skromnih šest minuta. Ubacio je dva poena iz jedinog šuta na utakmici, uz onaj promašeni sa linije slobodnih bacanja, a još je upisao po jedan skok i blokadu: https://www.youtube.com/watch?v=56wzelZNJag

Posljednji susret večeri bio je ujedno i jedini u kojemu nije nastupio poneki hrvatski reprezentativac. ‘Lakersi’ su u svom ‘Staples Centru’ ugostili ‘Detroit Pistonse’ i propisno se namučili da bi dohvatili novu, ukupno 29. ovosezonsku pobjedu. Goste je predvodio iskusni Derrick Rose (28p: https://www.youtube.com/watch?v=bjWMJ4IojcA), dok je za prvoplasiranu momčad Zapadne konferencije LeBron James uknjižio još jedan, ukupno 90. ‘triple-double’ u NBA karijeri (21p-14s-11a: https://www.youtube.com/watch?v=bf33d-BMaH0), a Anthony Davis susret završio kao prvi strijelac ‘zlatno-ljubičastih’ (24p-11s-8bl). Izdvojili smo ovaj nesvakidašnji potez JaValea McGeeja: https://www.youtube.com/watch?v=COv16BHRbMI, a evo i zbirke od 20 ‘banana’ kojima su domaći častili svoje goste: https://www.youtube.com/watch?v=6MgQqVk40o0