Melo srušio prvake, nastupila tri hrvatska košarkaša

Ubačajem Derricka Rosea 27 sekundi prije kraja utakmice u Clevelandu, ‘Pistonsi’ su poveli sa 114:113, a pobjedu je potvrdio Andre Drummond slobodnim bacanjem za konačnih 115:113. Upravo su navedena dvojica i najzaslužnija za uspjeh gostiju protiv domaćih ‘Cavsa’. Rose je ubacio 24 poena uz 7 asistencija: https://www.youtube.com/watch?v=WZzTF3JsfM0, dok je Drummond, kojega mediji iz dana u dan sele iz Detroita, uz 23 poena uhvatio i 20 lopti čime je u karijeri upisao već 38. utakmicu sa po 20 ili više koševa i skokova. S druge strane, ‘Cavsi’ su najraspoloženijeg pojedinca imali u Kevinu Loveu (30p: https://www.youtube.com/watch?v=EURzw4v6HLg) koji se također sve češće spominje u kontekstu razmjene. Povratak Lovea i Thompsona u sastav značio je i manju minutažu za ANTU ŽIŽIĆA nego u prethodnom susretu, ali je ipak dobio svojih 16 minuta koje je opet jako dobro iskoristio ubacivši 5 poena (2/3, bacanja 1/1), uz 9 skokova i jednu blokadu.

Jednak broj poena, uz jednaku realizaciju iz igre kao i Žižić (2/3, bacanja 1/2), ubacio je i MARIO HEZONJA, ali za četiri minute manje provedene na terenu. ‘Blazersi’ su uspjeli tijesno slaviti u Torontu kod aktualnih prvaka, a Dubrovčanin je uz koševe upisao dva skoka te po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Goste iz Portlanda do pobjede je vodio veteran Carmelo Anthony (28p-7s: https://www.youtube.com/watch?v=Wu5YZrwJ4Nw) koji je ubacio i ovaj šut za pobjedu 3.3 sekunde prije kraja: https://www.youtube.com/watch?v=C7qhe2VBw3k, dok je u kanadskoj momčadi najefikasniji bio Kyle Lowry (24p-10a)

Da ova noć po brojkama bude specifična pobrinuo se DARIO ŠARIĆ koji je, zanimljivo, također postigao 5 poena, ali mu je za to trebalo ispucati šest lopti iz igre (2/6, trice 1/5). Šibenčanin je igrao 18 minuta, a još je upisao 4 skoka i jednu asistenciju. Njegovi ‘Sunsi’, iz čijih redova dolazi prvi strijelac utakmice Devin Booker (34p-7a), poraženi su kod kuće od ‘Sacramento Kingsa’ predvođenih De’Aaronom Foxom (27p-6a: https://www.youtube.com/watch?v=P9QnMaYtpTQ) i Nemanjom Bjelicom (19p-7s). Gosti su stigli, na kraju uvelike i prestigli ‘minus 21’ koji su na svom kontu imali tijekom treće četvrtine (83:62)

Dramatično je bilo i u susretu između ‘Brooklyna’ i ‘Oklahome’ odigranom u ‘Barclays Centeru’, a da se dobije pobjednik, umorni rivali su morali odraditi i prekovremenih pet minuta. Na kraju su slavili gosti na novo oduševljenje svojih navijača kojima je neočekivano stigla plodna košarkaška sezona. Chris Paul je ponovno bio pravi dirigent momčadi (28p: https://www.youtube.com/watch?v=WrpMZMXv0zI) postigavši 20 poena u posljednjoj četvrtini i produžetku, dok je prvi strijelac domaćih bio Taurean Prince (21p-8s)

Od ‘Oklahominih’, još su više u zadnje vrijeme oduševljeni navijači ‘Memphisa’ koji su se noćas imali priliku radovati treći put zaredom, a četvrti u posljednjih pet utakmica. ‘Grizliji’ su ovaj put bili bolji od ‘Vukova’ iz Minnesote, nakon što su prethodno slavili u Phoenixu i L.A.-u protiv ‘Clippersa’. Dillon Brooks (28p) i ‘rookie’ Ja Morant (25p-7a: https://www.youtube.com/watch?v=AOe4-k5jU6g) najzaslužniji su za novu pobjedu ‘Memphisa’, a najviše im je problema zadavao Jarrett Culver kojemu su 24 poena novi rekord karijere: https://www.youtube.com/watch?v=YK631K_aLCoU

U posljednjem noćašnjem susretu ‘Lakersi’ su tek u posljednjoj četvrtini uspjeli pregaziti ‘Knickse’. Iako se ovaj susret činio idealnim da ‘Kralj’ odmara nešto više nego inače, najviše se od svih trudio LeBron James koji je ujedno bio i uvjerljivo najefikasniji igrač utakmice (31p-5s-5a, trice 6/12: https://www.youtube.com/watch?v=QlMVpG9KkMA). Za razliku od njega, Anthony Davis je susret završio sa svega pet ubačenih poena za 28 minuta nastupa, a zapamtit će ga najviše po ovom teškom padu: https://www.youtube.com/watch?v=vvSGMJkEaks nakon kojega je napustio borilište. Utakmicu je obilježilo i isključenje Bobbyja Portisa nakon ovog grubog prekršaja: https://www.youtube.com/watch?v=lT-uUqUlw9w. Prvi strijelac ‘Knicksa’ bio je novak R.J. Barrett (19p).