Phila bolja od Clippersa, Hezonja zbog ozljede propustio dvoboj s Pelicansima

U zahtjevnom susretu u Philadelphiji, u kojemu su ‘Sixersi’ uspjeli svladati ‘Clipperse’, IVICA ZUBAC dobio je priliku u trajanju od 20 minuta, a iskoristio je za 7 poena, 8 skokova, dvije asistencije i dvije blokade. I ovaj je susret hrvatski centar završio bez promašaja iz igre (3/3), dok je slobodna bacanja gađao 1/2. Napeta i neizvjesna utakmica, koja je u jednom trenutku bila i na granici tuče: https://www.youtube.com/watch?v=H2nwnxZm4gs, otišla je na stranu domaćih ponajviše zahvaljujući njihovom vodećem tandemu koji je zajedničkim snagama ubacio 52 poena i uhvatio 21 loptu: https://www.youtube.com/watch?v=XRhyAyzSEVY, ali i Joshu Richardsonu (21p-5s) koji je 17 koševa ubacio u posljednjoj četvrtini. Kamerunac Joel Embiid uz 26 poena imao je 9 skokova, dok je Australac Ben Simmons upisao ‘triple-double’ (26p-12s-10a). Prvi strijelac utakmice ipak je bio gostujući lider Kawhi Leonard (30p-9a: https://www.youtube.com/watch?v=PmQKAMX5k6Y). Bila je ovo 25. ovosezonska pobjeda ‘Sixersa’ na domaćem terenu u 27 odigranih susreta

Zbog zadobivene ozljede u prošlom susretu MARIO HEZONJA nije sudjelovao u utakmici odigranoj u New Orleansu, a tamo su domaći ‘Pelicansi’ razbili ‘Blazerse’. Susretom je dominirao ‘rookie’ Zion Williamson (31p-9s-5a: https://www.youtube.com/watch?v=-fduFBySPc0), prvi do njega po broju ubačaja domaćih bio je iskusni JJ Redick (20p), dok su Jrue Holiday (16p) i Lonzo Ball (9p-6s) upisali po 10 asistencija. Goste iz Portlanda predvodili su Damian Lillard i CJ McCollum sa po 20 poena, a tolika je bila i razlika u korist ‘Pelikana’ u trećoj četvrtini (41-21) koja je odlučila pobjednika ove utakmice

Iako je sjajnu predstavu prikazao Zach LaVine (41p-9s, šut 15/21, trice 8/11: https://www.youtube.com/watch?v=YT4eN8-iS7Y), ‘Bikovi’ iz Chicaga ipak su poraženi u Washingtonu. Najbolji igrač gostiju je 19 poena postigao u posljednjoj dionici u kojoj je njegova momčad sa ‘minus 18’ stigla na ‘minus 6’, ali više od toga u završne dvije minute nije uspjela napraviti. Domaće ‘Čarobnjake’ do pobjede je vodio Bradley Beal (30p-7a: https://www.youtube.com/watch?v=ggTV3EfYgN4)

Za mnoge je to bilo neočekivano, pogotovo za one koji su znali da neće nastupiti DeMar DeRozan, ali ‘Spursi’ su ipak uspjeli slaviti u Oklahoma Cityju. LaMarcus Aldridge (14s) te Dejounte Murray s učinkom karijere, ubacili su po 25 poena: https://www.youtube.com/watch?v=1vqszi-FeXM, Patty Mills dodao je 20 i ‘Thunder’ je poražen na svom, za gostujuće momčadi uvijek vrućem i neugodnom terenu. Najefikasniji igrač susreta bio je domaći organizator igre Chris Paul (31p-7a)

‘Houston Rocketsi’, momčad koja je razmjenom Clinta Capele odlučila igrati košarku bez visokih igrača, a u kojoj James Harden skače prilikom podbacivanja lopte, za sada djeluje uspješno u svom revolucionarnom naumu. ‘Rakete’ su na svom terenu bile bolje od jakih ‘Celticsa’, inače neporaženih u sedam prethodnih nastupa, a teško zaustavljiv dinamični duo iz Houstona zajedno je postigao 78 koševa – Russell Westbrook 36, uz 10 skokova i 5 asistencija, a James Harden još i više, 42 uz 8 skokova i 7 uspješnih dodavanja. ‘Brada’ je pogodio 7 trica iz 16 pokušaja: https://www.youtube.com/watch?v=AEJn9m0RrCY. ‘Zeleni’ iz Bostona prvog su strijelca imali u Gordonu Haywardu (20p-8s-6a)