Rocketsi bolji od Cavaliersa, Warriorsi okrenuli 26 razlike protiv Celticsa

Clippersi su u prvom susretu večeri svladali Bullse 96:86 zahvaljujući odličnom Paulu koji je ubilježio 28 poena i 12 dodavanja, dok je Jordan pohvatao sve promašaje Bullsa i završio s 26 skokova. Također u drugom poluvremenu se ukazao Crawford koji je u tom periodu postigao sve svoje poene, njih 16. Bullsi opet nisu imali sreće jer im se ozlijedio Butler i nije igrao gotovo cijelo drugo poluvrijeme zbog problema s lijevim laktom koji je povrijedio u sudaru s Jordanom. Briljirao je Mirotić s 29 poena i 9 skokova, dok je ostatak momčadi u potpunosti podbacio.

Rocketsi su u playoff atmosferi upisali pobjedu 105:103 nakon produžetka zahvaljujući promašajima LeBrona Jamesa s linije slobodnih bacanja. Harden je susret završio s 33 poena, a James s 37 uz šut 15/35 i 3/11 s linije bacanja. Možemo istaknuti Terrencea Jonesa kao drugog strijelca Rocketsa s 19 poena, te marginaliziranog Lovea iz Cavsa koji je pridodao 21 poen.

Treću pobjedu zaredom upisali su sinoć Portland Trail Blazersi koji su slavili na gostovanju u Sacramentu (110:99). Damian Lillard (31 poen, 7 dodavanja) i LaMarcus Aldridge (26 poena, 15 skokova) bili su najbolji u redovima gostiju.

Iako su u jednom trenutku gubili čak 26 razlike, Warriorsi su velikim povratkom slavili protiv Boston Celticsa (106:101). Fantastičnu utakmicu odigrao je Stephen Curry koji je susret završio s 37 poena i 5 dodavanja, uz odličan šut 14/22.

Indiana Pacersi ne odustaju od trke za doigravanje; sinoć su u gostima bez većih problema svladali 76erse (94:74), a najbolji pojedinac susreta je bio centar Roy Hibbert koji je zabio 14 poena, uz 15 skokova i 5 blokada. Naš Damjan Rudež je odigrao 14 minuta (3 poena).

Još jedna momčad koja hvata 8. mjesto Istoka su Charlotte Hornetsi koji su sinoć u gostima svladali Orlando Magic (98:83). Mo Williams s 32 poena i 11 dodavanja te Al Jefferson sa 16 poena i 10 skokova bili su najbolji u pobjedi Hornetsa.

Iako su igrali bez Duranta i Westbrooka, Oklahoma je svejedno slavila u Staples Centru protiv Lakersa te je upisala bitnu pobjedu u bori za osmo mjesto Zapada. D.J. Augustin (18 poena, 9 skokova, 5 dodavanja), Enes Kanter (16 poena, 15 skokova) i Serge Ibaka (18 poena, 14 skokova) bili su najbolji u redovima pobjednika.

Petu pobjedu zaredom zabilježili su sinoć New Orleans Pelicansi koji su u gostima svladali Denver Nuggetse (99:92). Tyreke Evans s 22 poena i Eric Gordon s 18 poena bili su najbolji igrači gostiju.