Tuesday, April 30, 2024

Novi poraz prvaka, Knicksi ne mogu bez Anthonyja

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Miamija, poraženi su peti put u posljednjih osam utakmica. U četvrtak je od Heata u svome Rose Gardenu bolji bio Portland s 92:90.

Wesley Matthews je pogodio tricu 26,9 sekundi prije kraja i doveo Blazerse do prednosti (91:90) koju više nisu ispustili. Gosti s Floride su vodili tijekom cijele utakmice, na poluvremenu su imali i plus 13 (52:39), a domaći su do izjednačenja došli tek četiri minute prije kraja (82:82). Poveli su tek spomenutom tricom Matthewsa, ali za Miami nakon toga povratka više nije bilo.

• Rekorderi dana

• Koševi: Chris Bosh (29)
  • Asistencije: LeBron James (9)
  • Skokovi: LaMarcus Aldridge (15)
  • Ukradene lopte: Paul George (6)
  • Blokade: Elton Brand (4)

Prvi put nakon 54 utakmice LeBron James je ostao ispod 20 koševa. Istina je da je bio samo jednu asistenciju do triple-doublea (15 poena, deset skokova, devet asistencija), ali izostao je njegov uobičajeni učinak. Chris Bosh je ubacio 29 koševa, a Dwyane Wade 18 za Heat. Portland su do četvrte uzastopne pobjede predvodili Nicolas Batum s 28 poena, LaMarcus Aldridge je dodao 20 koševa i 15 skokova, a Matthews 18 poena. Spomenimo i da je Damian Lillard postao prvi rookie nakon Allena Iversona (1996/97) koji je u prvih 35 utakmica karijere ubacio najmanje 75 trica.

Indiana je serijom 13-0 u posljednjoj četvrtini slomila otpor New Yorka i slavila s 81:76. U spomenutoj je seriji Paul George ubacio sedam koševa i s ukupno 24 poena predvodio Pacerse do 12. pobjede u zadnjih 15 utakmica. Kod Knicksa, koji su igrali bez suspendiranog Carmela Anthonyja, najefikasniji je s 25 koševa bio J. R. Smith.

Dallas je nadoknadio minus od 17 koševa i u produžetku pobijedio Sacramento sa 117:112. Za Maverickse je to tek drugo slavlje u zadnjih 12 dvoboja.