Tuesday, April 30, 2024

Nakon dva poraza zaredom u gostima, Golden State Warriorsi su nabrijani ušli u susret protiv Cleveland Cavaliersa, ekipe koja ih je dočekala u prošlogodišnjem finalu.

U jednom trenutku treće dionice Warriorsi su poveli čak 40 razlike, a Curry je za samo 28 odigranih minuta zabio 35 poena, uz 7 pogođenih trica. Warriorsi su šutirali 55 posto iz igre, pogodili su 19 trica i skupili 33 asistencije na 46 pogođenih šuteva iz igre.

”Prve tri četvrtine, mi znamo da možemo igrati na takvom nivou. Momci su bili fenomenalni, ne možemo igrati puno bolje od toga”, rekao je nakon utakmice trener Warriorsa Luke Walton.

Kod domaće momčadi, koja je doživjela jedan od najgorih poraza u povijesti pred svojim navijačima, najviše poena je zabio LeBron James koji se zaustavio na 16, a nakon utakmice je izjavio: ”Protiv jakih momčadi imamo omjer 0-3 i ne igramo dobro (Warriorsi i Spursi). Večeras smo vidjeli koliko smo daleko od NBA titule.”