Tuesday, April 30, 2024

Westbrook nepogrešiv u pobjedi Thundera, Gobert dominantan u novom slavlju Jazzera

Sjajnu večer opet je imao Russell Westbrook. Upisao je novi triple-double, imao je savršen šut iz igre i slobodna bacanja u pobjedi Thundera nad Sixersima. Nuggetsi su bili bolji od Cavsa, Bucksi nastavljaju nizati pobjede, ovaj put su bili bolji od Kingsa. Utah je predvođena sjajnim Rudyjem Gobertom pobijedila Knickse.

Orlando Magic – Charoltte Hornets 102:109

Hornetsi su u utakmicu ušli kao 11. na Istoku, samo tri pobjede od osme pozicije koje vodi u doigravanje. Još je samo 11 utakmica za njih do kraja sezone i imat će jako težak zadatak ući u doigravanje. Frank Kaminsky je ubacio 13 od 18 poena u četvrtoj četvrtini. U ključnoj seriji pred kraj utakmice Frank Kaminsky je ubacio 11 poena u seriji 20:10 za Hornetse. Marco Belinelli je također bio dobar u pobjedi, imao je 20 poena s klupe.

Boston Celtics – Indiana Pacers 109:100

Celticsi su ostvarili drugu pobjedu zaredom, drugu kod kuće. Sada imaju 2 ½ pobjede više od Wizardsa koji su na trećem mjestu i imaju jednu manje pobjedu u Cleveland Cavaliersa na prvom mjestu. Celticsi su na poluvremenu imali sedam poena prednosti. U trećoj četvrtini to su pretvorili u 14 poena. Paul George je držao Pacerse u igri, ali nije mogao sam. Ubacio je 37 poena.

Oklahoma City Thunder – Philadelphia 76ers 122:97

35. triple-double Russella Westbrooka u ovoj sezoni. Imao je 18 poena, 11 skokova i 14 asistencija. Uputio je samo šest šuteva u ovoj utakmici, svih šest je pogodio, kao i svih šest slobodnih bacanja. Thunderi su imali veliku prednost na poluvremenu, a prelomili su susret u trećoj četvrtini. Westbrook je upisao svoj triple-double u trećoj četvrtini. To mu je bio takav 13., a u karijeri 27.

Washington Wizards – Atlanta Hawks 104:100

Wizardsi su opet morali stizati zaostatak u ovom susretu. Gubili su i 12 poena, ali dobrim drugim poluvremenu uspjeli su nadoknaditi razliku. Imali su očajno prvo poluvrijeme, šutirali su samo 34% i imali su 13 izgubljenih. Hawksi su ovim porazom ostali na šestom mjestu, imaju pobjedu više od Pacersa. Hawksi su imali vodstvo 78:77, ali onda su Wizardsi napravili seriju 14:2.

Chicago Bulls – Detroit Pistons 117:95

Nikola Mirotić je odigrao najbolju utakmicu ove sezone. Ubacio je 28 poena, šutirao je 12-15, četiri od šest trice u pobjedi protiv Pistonsa. Bullsi sun a poluvremenu imali šest poena razlike, a trećoj četvrtini prasla je ta razlika na 20. Jimmy Butler je imao 16 poena i 12 asistencija. Bullsi su ovom pobjedom osigurali tiebreaker, ako slučajno budu imali isti omjer na kraju sezone.

Denver Nuggets – Cleveland Cavaliers 126:113

Sjajnu napadačku utakmicu odigrali su Nuggetsi u pobjedi nad Cavaliersima. Utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini kada su napravili seriju 15-3 i otišli na vodstvo 99:83. Nikola Jokić odigrao je sjajnu utakmicu i nedostjala su mu samo tri skoka do novog triple-doublea. LeBron James je jedini igrač koji je u ovoj utakmici promašio slobodna bacanja. U četvrtoj četvrtini nije bilo dovoljno podrške za povratak.

Sacramento Kings – Milwaukee Bucks 98:116

Bucksi igraju odlično u zadnje vrijeme, a zbog nizanih pobjeda Bucksi se mogu popeti visoko ako nastave ovako. Sada su ovom pobjedom izjednačeni na šestom mjestu s Pacersima i samo su jednu pobjedu iza petog mjesta i Hawksa. Pobijedili su deset od posljednjih 12 utakmica. Giannis Antetokounmpo odigrao je odličnu utakmicu s 32 poena, 13 skokova i šest asistencija. U prvom poluvremenu su imali 19 poena i Kingsi nisu mogli ništa napraviti za povratak.

Utah Jazz – New York Knicks 108:101

Rudy Gobert je jedan od najboljih obrambenih igrača u ligi, ali u ovoj utakmici oduševio je domaće navijače sjajnom napadačkom predstavom. Imao je rekord karijere 35 poena, 13 skokova. Jazzeri su se vratili u utakmicu nakon što su gubili i 13 razlike protiv Knicksa. Gobert je imao šut iz igre 13-14, a čak je uhvatio i 11 napadačkih skokova. Knicksi su odigrali dobro prvo poluvrijeme, ali su se poslije izgubili.