Tuesday, April 30, 2024

Lakersi i dalje pobjeðuju bez Bryanta

Sinoæ je u NBA ligi odigrano deset utakmica, uz pet gostujuæih pobjeda Netsa, Heata, Sunsa, Utaha  i Celticsa.

Momèad Oklahome je na domaæem terenu ostvarila pobjedu protiv Mavsa., bila je to njihova sedma uzastopna pobjeda. Na poluvrijeme domaæini odlaze sa dva koša prednosti, u treæoj èetvrtini rade seriju 12-0, (Mavsi u pet minuta nisu ubacili niti jedan koš) te odlaze na nedostižnu razliku koju su uspjeli saèuvati do kraja utakmice. Najefikasniji u redovima domaæina bili su Kevin Durant sa 25 koševa (šut iz igre 9-28) i 14 skokova, te Jeff Green sa  17 koševa i 6 skokova. Mavse je predvodio Dirk Nowitzki sa 24 koša (šut iz igre 9-22) i 9 skokova.

Nakon utakmice Jason Kidd je izjavio: “Jednostavno nismo šutirali, oslonili smo se na individualne prodore. Obrana nam je zakazala i zasluženo smo poraženi.”Lakersi su odigrali svoju èetvrtu utakmicu bez Bryanta te upisali i èetvrtu pobjedu, ovoga puta su bili bolji od Warriorsa na domaæem terenu. Shannon Brown je odigrao utakmicu karijere, za 38 minuta provedenih na terenu ubacio je 27 koševa, uz 10 skokova i 2 asistencije. Andrew Bynum ubacio je 21 koš uz 7 skokova, a Pau Gasol 14 uz 9 skokova. Warriorse je predvodio Anthony Morrow sa 23 koša.

Nakon utakmice Anthony Morrow je izjavio: “Bila je to izjednaèena utakmica, imali smo svoje šanse ali smo ih prokockali, nismo dovoljno šutirali, oslanajli smo se na sigurne šuteve”.