Dončić nije mogao sam; Clippersi slavili u sedmoj

Sedma utakmica između Clippersa i Dallasa donijela je novog člana polufinala zapada. To je momčad našeg Ivice Zupca, LA Clippersi, koji su slavili rezultatom 126:111.

Dallasu nije bila dovoljna ni sjajna predstava Luke Dončića koji ipak nije mogao sam. Naime, Slovenac je za 45 minuta postigao 46 poena uz 14 asistencija, no zakazao je ostatak momčadi…

Na pobjedničkoj strani je bilo više raspoloženih od čega valja istaknuti 28 poena Kawhija Leonarda, 23 poena Marcusa Morrisa i 22 poena Paula Georgea.

Ivica Zubac je odigrao tek tri minute te je ostao bez poena.

Hawksi iznenadili Sixerse

Na istoku se odigrala u međuvremenu još jedna utakmica polufinala gdje su Atlanta Hawksi sa 128:124 iznenadili Sixerse. Zanimljivo, Trae Young i društvo su na poluvremenu imali 20+, ali Embiid je za malo režirao preokret.

Hawksi su na kraju preživjeli i odnijeli pobjedu. Trae Young je završio susret s 35 poena. Bogdan Bogdanović je upisao 21 uz pet trica.

Kod Sixersa je najbolji bio Embiid s 39 poena.