Thursday, April 18, 2024

Double-double Zubac; Šarić prevaga s klupe, Šamanić nastavlja s dobrim partijama

Dobri nastupi Hrvata u NBA ligi. Aktivni su bili Ivica Zubac, Dario Šarić i Luka Šamanić. Hrvatski trojac je upisao solidne učinke s klupe, a pobjedu je ipak odnijela tek momčad Darija Šarića.

Šišijevi Sunsi su svladali Golden State Warriorse rezultatom 120:98 na svome parketu, a hrvatski reprezentativac je s klupe za samo 18 minuta uspio postići 13 poena uz tri skoka i asistencije. Šibenčanin je šutirao 6/9 iz igre, a učinak klupe Sunsa donio je prevagu na utakmici.

Oklahoma City Thunder je na gostovanju kod Spursa slavila sa 107:102. Luka Šamanić je odigrao 19 minuta te je ostvario učinak od devet poena i sedam skokova uz dvije ukradene lopte i jednu blokadu.

Washington Wizardsi su tijesno slavili kod kuće protiv Los Angeles Clippersa sa 119:117, a novi double-double je ostvario Ivica Zubac koji je za 29 minuta upisao 13 poena i 13 skokova uz po jednu asistenciju i blokadu. Zubac je iz igre bio na 50 posto, odnosno 5/10.