Sunday, April 28, 2024

Igrat će se majstorica u Brooklynu!

U šestoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije svoj rekord karijere u doigravanjima oborio je Khris Middleton koji je uz 38 poena upisao i 10 skokova te po 5 asistencija i osvojenih lopti:

MILWAUKEE – BROOKLYN 104:89 (3-3)

Za izjednačenje Bucksa na 3-3 Giannis Antetokounmpo je dodao 30 poena i 17 skokova, a Jrue Holiday 21 poen, 8 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte. Zahvaljujući trojici spomenutih, igrat će se ‘majstorica’ u Brooklynu koja će sigurno donijeti pregršt uzbuđenja i naelektriziranu atmosferu u tom dijelu New Yorka.

Za razliku od domaćina, Netsi su samo u Kevinu Durantu imali igrača sa većim brojem postignutih koševa. Durant je susret završio sa 32 poena kojima je pridodao 11 skokova, ali i 7 izgubljenih lopti. Najbliži njemu bio je James Harden (16p), dok je treći dvoznamenkasti strijelac bio Blake Griffin (12p).

Glavni treneri ekipa, Mike Budenholzer i Steve Nash, noćas nikako nisu mogli pronaći raspoloženog igrača s klupe. Kod Netsa je Landry Shamet za 22 minute ubacio svega 2 poena, dok se kod Bucksa za isto toliko minuta Pat Connaughton nije niti upisao u strijelce. 11 minuta igrao je Bryn Forbes (2p), a brojni preostali rezervni igrači s dobivenom prilikom na terenu su provodili najviše po pet minuta.

Bucksi u noćašnjoj utakmici nikako nisu bili u rezultatskom zaostatku i zasluženo su izborili sedmu utakmicu koja će se igrati u noći sa subote na nedjelju. Inače, u ovoj su seriji sve dosadašnje utakmice otišle na stranu domaćina, a ovu zadnju su uvelike odlučili koševi postignuti iz kontranapada. Naime, domaći su ih skupili čak 26 u odnosu na gostujućih – 4!
Za kraj, evo i zanimljive ‘Bradine’ reakcije na Giannisovo ‘iscrpljujuće‘ izvođenje slobodnih bacanja: