Thursday, April 18, 2024

Jazzu osma zaredom; Bogdanović među boljima, Šarić dvocifren

Sjajna momčad iz Salt Lake Cityja stigla je i do osme uzastopne pobjede, a domaći teren obranila je čak 21 put zaredom, što joj je klupski rekord. ‘Jazzeri’ su ovaj put nadigrali ‘Bullse’, a među boljim igračima opet je bio BOJAN BOGDANOVIĆ koji je kraj utakmice dočekao sa 18 poena, 8 skokova, a upisao je i po asistenciju i osvojenu loptu. Iz igre mu je šut bio 8/15 (trice 1/4), a pogodio je i jedino slobodno bacanje. Nakon što je preskočio jednu utakmicu, Donovan Mitchell (26p-5a) je ponovno predvodio strijelce domaćih, dok je kod gostiju najefikasniji bio Thaddeus Young (25p-7s).

Novu pobjedu, petu u nizu, slavio je DARIO ŠARIĆ čiji su ‘Sunsi’ i dalje najbliža pratnja vodećem ‘Jazzu’, ne samo na Zapadu, već uzevši u obzir i čitav Istok. Ekipa iz Phoenixa noćas je upisala uvjerljivu domaću pobjedu protiv ‘Oklahome’ kojoj su isporučili 140 poena, od kojih je na kontu Šibenčanina bilo njih 11, uz 3 skoka i dvije asistencije. Igrao je ukupno 17 minuta, uz šut iz polja 4/9 (trice 1/5), a bacanja je imao 2/2. Devin Booker se još jedanput dokazao kao prvi strijelac ‘Sunsa’ (32p-5a), a još poen više od njega skupio je mladi ‘rookie’ iz redova ‘Thundera’, 19-godišnji Francuz Theo Maledon. Inače, sve je u ovom dvoboju bilo jasno nakon prve četvrtine koju su domaći dobili 43-13!Zanimljivih informacija stiglo je s preostalih osam utakmica:***

Nevjerojatan potop, i treći najveći poraz u klupskoj povijesti, doživjeli su ‘Warriorsi’ koji su se ‘Raptorsima’ suprotstavili bez Stepha Curryja i Draymonda Greena. Vjerovali ili ne, gosti su šest i pol minuta prije kraja bili na ‘minus 61’, a neravnopravan dvoboj kanadska momčad, koja domaće utakmice igra u Tampi na Floridi, dobila je 130-77. Najviše koševa na utakmici ubacio je Pascal Siakam (36p-7s-5a).***

Nakon što je u prvoj utakmici u novom dresu iz igre gađao 0/10, pojačanje ‘Kelta’, Francuz Evan Fournier, pokazao je zbog čega je doveden u Boston. Naime, u pobjedi ‘zelenih’ nad ‘Raketama’ iz Houstona, Francuz (23p) je ubacio 7 trica iz 11 pokušaja. Na sebe je skrenuo pažnju još jedan ‘Kelt’, 23-godišnji Robert Williams III (20p-9s-8a, šut 9/9).*** Iz utakmice u ‘Madisonu’, gdje su ‘Mavsi’ svladali ‘Knickse’,

30 poena i 16 uhvaćenih lopti Karl-Anthony Townsa nisu bili dovoljni za pobjedu ‘Vukova’ nad ‘Grizlijima’. Goste je do pobjede najviše pogurao litavski div Jonas Valanciunas (19p-11s).***

Bogdan Bogdanović igra sve bolje. U pobjedu ‘Jastrebova’ u gnijezdu ‘Pelikana’ ugradio je 26 koševa te po 7 skokova i asistencija. Trice je (po)gađao 6/11.***

Iako i dalje igraju bez Jamesa i Davisa, ‘Lakersi’ su uspjeli slaviti na terenu ljutih rivala iz Sacramenta, a do pobjede je ‘zlatno-ljubičaste’ vodio Kyle Kuzma (30p-5s).***

Glavni junak večeri bio je razigrani Giannis Antetokounmpo koji je ‘Blazersima’ utrpao 47 poena, uz 12 skokova, a realizacija iz igre bila mu je 18/21. ‘Bucksi’ su visoko porazili svoje domaćine čiji je prvi strijelac i ovaj put bio Damian Lillard (32p-5a, trice 5/10).