Thursday, April 18, 2024

Majstorica u Brooklynu donijela triler-završnicu s produžetkom (VIDEO)

Prva od dviju majstorica polufinalnih serija Istoka, koja je noćas odigrana u Brooklynu, nakon dramatičnih događanja pripala je Bucksima koji sada u konferencijskom finalu čekaju pobjednika završnog ogleda između Sixersa i Hawksa.

BROOKLYN – MILWAUKEE 111:115 OT (3-4)

Nakon što su se momčadi čak 20 puta izmjenjivale u vodstvu, gosti iz Milwaukeeja dobili su produžetak sa 6:2 i zasluženo slave veliki klupski uspjeh. Nakon one playoff serije od prije 15 godina između Spursa i Mavericksa, ovo je bila prva koja je odlučena u vremenskom dodatku sedme utakmice.

Konstantno rezultatski neizvjestan susret na kraju je dobio i pravu triler-završnicu u kojoj je u posljednjoj sekundi regularnog dijela utakmice Kevin Durant ovim košem osigurao još pet minuta uzbuđenja

A milimetri su odlučivali hoće li taj precizan šut iz teške situacije i zapečatiti sudbinu gostiju. Očekivano, isti je igrač i na samom kraju produžetka uzeo sudbinu ‘Mrežica’ u svoje ruke, ali ovaj put nije bio ni blizu novog povijesnog ubačaja:

Zanimljivo da Durant nikako nije izlazio sa terena na kojemu je ukupno proveo 53 minute ‘čiste igre’. Bio je prvi strijelac utakmice, a ujedno je sa 48 koševa, uz 9 skokova i 6 asistencija, postao i novi rekorder po broju poena u nekoj od sedmih utakmica doigravanja.

Na pobjedničkoj strani je Giannis Antetokounmpo završni okršaj uzbudljive serije završio sa okruglih 40 poena, uz 13 skokova i 5 asistencija.

Sljedeći najuspješniji strijelci Bucksa bili su Khris Middleton (23p-10s-6a-5ol) i Brook Lopez (19p-8s), a Netsa James Harden (22p-9s-9a) i Blake Griffin (17p-11s).

Kyrie Irving nije nastupio ni u ovom, za njegovu momčad posljednjem susretu ovogodišnjeg doigravanja.