Saturday, April 27, 2024

Šok u Philadelphiji prosuli -26, Jazzu malo i Bogdanovićevih 32 (9 trica)

Kada je Joel Embiid, nakon što je u prethodnom susretu između ‘Hawksa’ i ‘Sixersa’ promašio posljednjih 12 lopti iz igre, prvu četvrtinu petog ogleda ove serije završio sa 17 poena na svom kontu gađajući iz polja 8/8, izgledalo je da će noćašnja utakmica biti ‘jednosmjerna ulica’. Nešto kasnije, igrači Doca Riversa dohvatili su i prvu prednost od 20 koševa koja se krajem prvog poluvremena popela i do najvećih +26 (62:36).

PHILADELPHIA – ATLANTA 106:109 (2-3)

‘Jastrebovi’ su izgledali poput nokautiranog boksača, a stanje se nije drastično promijenilo niti u trećoj četvrtini nakon koje su ‘Sixersi’ još uvijek imali naizgled nedostižnih +18. Međutim, tada kreće jedan od najvećih preokreta u povijesti doigravanja, gosti su posljednjih 12 minuta dobili sa nevjerojatnih 40:19 gađajući iz igre 16/22 te stigli na korak do konferencijskog finala.

Trae Young (39p-7a) je opet bio pravi u trenucima kad je to njegovoj momčadi najviše trebalo, a povukli su dobro i John Collins (19p-11s) i Danilo Gallinari (16p-8s). Spomenuti Kamerunac je bio prvo ime ‘Sixersa’ (37p-13s), odmah do njega Seth Curry (36p-7s) koji je trice gađao 7/12:

Međutim, podbacio je Australac Ben Simmons (8p) čija su očajna slobodna bacanja (4/14) bila jedan od glavnih razloga poraza ‘Philadelphije’.

Ukoliko ‘Hawksi’ proslave pobjedu na domaćem terenu u šestom susretu ove serije, biti će im to prvo konferencijsko finale nakon 2015. godine.

UTAH – L.A. CLIPPERS 111:119 (2-3)

‘Clippersi’ su i treći put u nizu svladali ‘Jazz’, i to bez Kawhija Leonarda, pa još i na gostujućem terenu, što im je prva pobjeda u Salt Lake Cityju u ovoj seriji. Odveo je goste do velikog slavlja dugo osporavani Paul George (37p-16s-5a) barem kada je riječ o njegovim playoff predstavama. Najviše mu je pomogao Marcus Morris (25p, šut 10/16), a svoj je dio posla uobičajeno kvalitetno odradio i Reggie Jackson (21p).

Ivica Zubac nije puno igrao, svega 8 minuta, a iz igre je uputio samo jednu loptu ka košu protivnika, i to bezuspješno. Jedina dva poena postigao je sa linije slobodnih bacanja, a upisao je i dva skoka.

S druge strane, uzaludna je bila sjajna predstava Bojana Bogdanovića koji je sa 32 koša bio uvjerljivo najefikasniji strijelac ‘Jazza’. Pogodio je ‘Babo’ ukupno devet trica, čak šest u prvoj četvrtini:

a ukupan šut iz polja bio mu je 10/20, a sa ‘crte’ 3/4. Prilično je ovaj put podbacio Donovan Mitchell (21p, šut 6/19), a među vodećim strijelcima domaćih bili su još Rudy Gobert (17p-10s) i Jordan Clarkson (15p).

Inače, ‘Babo’ i društvo dobili su prvo poluvrijeme sa 65:60, ali su veliki pad imali u trećoj četvrtini (18:32) koju su jedinu i izgubili, što je gostima ipak bilo dovoljno za konačnu pobjedu i vodstvo u seriji 3-2. Sljedeći susret, moguće i zadnji, igra se u L.A.-u.