Utakmica sezone: Lillard postavio rekord s 55 poena; Sunsi razbili Lakerse

Tri utakmice su odigrane sinoć u NBA ligi, a najzanimljivije je bilo u Denveru koji je slavio nakon dva produžetka. Netsi i Sunsi su u preostalim susretima odradili više nego uvjerljive utakmice.

Netsi’ su elegantno svladali prvu prepreku u doigravanju. Sa ukupnih 4-1 iz daljnjeg natjecanja izbacili su uvijek opasne ‘Celticse’ i sada ih čeka veliki okršaj sa odličnim ‘Bucksima’ koji su u prvoj rundi pomeli ‘Miami’. Iako je u regularnom dijelu sezone velika trojka domaćih odigrala svega osam utakmica zajedno, serija protiv ‘Bostona’ pokazala je s kakvom lakoćom su u stanju surađivati i nadigravati protivnika.

James Harden je noćas bio prva figura ‘Brooklyna’, a odličnu igru obilježio je ‘triple-doubleom’ od 34 poena, te po 10 skokova i asistencija. 25 poena dodao je Kyrie Irving, a 24 Kevin Durant. S druge strane, u redovima razočaranih ‘Kelta’ ponovno je najveću opasnost po protivnika predstavljao Jayson Tatum (32p-9s-5a).

Dosad ‘najluđa’ utakmica ovogodišnjeg doigravanja odigrana je u Denveru gdje su ‘Nuggetsi’ tek nakon dva odigrana produžetka uspjeli svladati ‘Blazerse’ i povesti u seriji sa 3-2. Sjajni Damian Lillard na svoj karakterističan način je dvaput uspio spriječiti poraz svoje momčadi, prvi put na kraju regularnog dijela utakmice: https://www.youtube.com/watch?v=sQnUTDO3lHQ, a drugi put na isteku vremena prvog produžetka: https://www.youtube.com/watch?v=o82z9kxG2VM.

Ipak, unatoč čak 55 Lillardovih poena, što je novi klupski rekord ‘Portlanda’ u playoffu, te njegovih 12 pogođenih trica iz 17 pokušaja, domaći su u drugom vremenskom dodatku ipak pronašli put do pobjede, a do nje ih je vodio također sjajni Nikola Jokić (38p-11s-9a) kojemu su najviše pomogli Monte Morris (28p-5a) i Michael Porter Jr. (26p-12s).

Najmanje zanimljiv noćašnji susret bio je onaj od kojeg se najviše očekivalo. ‘Lakersi’ su, bez pomoći ozlijeđenog Anthonyja Davisa, u Phoenixu doživjeli pravi debakl i sada su ‘na rubu ponora’. ‘Sunsi’ vode sa 3-2, ali i oni imaju veliki problem jer su najvjerojatnije ostali bez svog glavnog organizatora igre Chrisa Paula koji je u velikim bolovima napustio teren: https://www.youtube.com/watch?v=rVaH0ryVJiE.

Domaći su već do poluvremena odradili glavni dio posla, pa su na veliki odmor otišli sa okruglih +30 (66-36). Na žalost, dok su se još uvijek ‘lomila koplja’, DARIO ŠARIĆ nije dobivao priliku nego tek u posljednjoj četvrtini, u trenutku kada je već odavno sve bilo riješeno. Za sedam odigranih minuta Šibenčanin je ubacio 5 poena (2/3, trice 1/2), uhvatio jednu loptu i podijelio dvije asistencije. Najbolji strijelac domaćih bio je Devin Booker (30p-7s-5a), a gostiju LeBron James (24p-5s-7a).