Zubac slavio protiv Heata bez glavnih zvijezda: Rocketsi četiri u nizu, Lakersi izgubili od Pistonsa

Četiri NBA utakmice su sinoć bile na rasporedu u najjačoj ligi svijeta. Od Hrvata je u akciji bio Ivica Zubac koji je odigrao 21 minutu u pobjedi Clippersa nad Miami Heatom.

Dario Šarić je još van pogona zbog COVID zdravstvenog protokola, a njegovi Sunsi su slavili protiv Golden State Warriorsa. Pobjede su još upisali Pistonsi i Rocketsi.

Clippers – Heat 109:105

Zubac i Clippersi su slavili rezultatom 109:105 iako su bili lišeni usluga Paula Georgea i Kawhija Leonarda. Ivica Zubac je odigrao 21 minutu te je postigao šest poena uz osam skokova, od čega je čak bilo pet skokova u napadu. Hrvatski centar je upisao po asistenciju, ukradenu loptu i dvije blokade.

Miami Heat muku muči s ozljedama pa u sastavu nije bilo praktički pola momčadi, a Erik Spoelstra je samo imao četiri igrača na klupi.

Pistons – Lakers 107:92

Nakon 10-0 omjera na gostovanjima Lakersi su upisali dva poraza zaredom. Blake Griffin (23 poena) i društvo nadigrali su Lakerse kojima je nedostajao Anthony Davis. Vidljiva je odmah bila rupa u obrani njegovim izostankom, a u takvim okolnostima su najefikasniji bili LeBron James i Kyle Kuzma s 22 poena. S klupe je odličan doprinos dao Talen Horton-Tucker koji je za 14 minuta ubacio 13 poena.

Na drugoj strani je osim Griffina odličan bio Wayne Ellington s 20 poena.

Suns – Warriors – 114:93

Bez pomoći Bookera i Šarića, Chris Paul i društvo su slavili nad indisponiranim Warriorsima. Sa sedam dvocifrenih igrača i 20 poena Bridgesa Sunsi su upisali pobjedu.

Na drugoj strani je jedini raspoložen bio Steph Curry s 27 poena i šut iz igre 10/20.

Rockets – Blazers 104:101

Redizajnirani Rocketsi nižu pobjede! Nova era Raketa se pokazuje kao dobar kadrovski potez nakon rješavanja Hardena, Westbrooka i ostalih. Ni raspoloženi Damian Lillard koji je ubacio 30 poena nije mogao protiv Rocketsa. Vidljiv je bio izostanak dobrog dijela momčadi kod Portlanda.

Victor Oladipo je postigao 25 poena uz sedam skokova i pet asistencija, John Wall je ubacio 20 uz šest asistencija, a Christian Wood je utakmicu završio na 22 poena uz 12 skokova.