Pistonsi ponovno slavili, novi težak poraz Oklahome

Maratonska NBA večer s čak 13 utakmica započela je odličnom utakmicom Charlotte Hornetsa i New Orleans Pelicansa. Odličan duel Kembe Walkera (31 poen) i Anthonyja Davisa (32 poena, 12 skokova, 4 blokade) ipak je otišao na stranu domaćina. Walker je u zadnjoj minuti pogodio dva teška šuta i treću utakmicu zaredom doslovno sam vodi Hornetse do pobjede.

Houston Rocketsi su odličnom zadnjom četvrtinom stigli do pobjede na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa (105:93). Najbolji u redovima pobjednika su bili James Harden (21 poen, 8 skokova, 9 dodavanja) i Dwight Howard (7 poena, 19 skokova). Cavsima nije pomogla ni odlična partija Irvinga koji je utrpao 38 poena. Cavaliersima je ovo 4. uzastopni poraz kod kuće.

Milwaukee Bucksi su bez većih problema slavili na gostovanju kod Philadelphia 76ersa (97:77) i zadržali svoj rekord u plusu (19-18). Do pobjede ih je odveo Brandon Knight s 18 poena i 5 dodavanja, a dobru all-around utakmicu odigrao je centar Zaza Pachulia koji je susret završio s 11 poena, 12 skokova i 7 dodavanja.

13. uzastopni poraz Knicksima nanijeli su sinoć Washington Wizardsi (101:91); 13. poraz zaredom je najgori negativni niz u povijesti New York Knicksa. Wizardsi su izbalansiranim napadom razbili gostujuću momčad, a istaknuli su se Nene s 20 poena i John Wall s 18 poena i 8 dodavanja.

Atlanta Hawksi nastavljaju gaziti sve redom; do 6. uzastopne pobjede te 9. pobjede protiv protivnika sa Zapada stigli su sinoć kod kuće protiv Memphis Grizzliesa (96:86). Kod Hawksa je briljirao razigravač Jeff Teague koji je skupio 25 poena i 6 dodavanja, uz odličan šut 9/15.

Još jedan neočekivani poraz upisali su sinoć Brooklyn Netsi pred svojim navijačima; svladali su ih Boston Celticsi (89:81), a do pobjede ih je odveo Avery Bradley s 21 poenom te centar Tyler Zeller koji je skupio 18 poena, 6 skokova i 4 dodavanja. Naš Bojan Bogdanović ponovno je igrao samo 11 minuta i nije se upisao u strijelce.

Najgoru napadačku utakmicu sezone odigrali su sinoć Chicago Bullsi pred svojim navijačima; momčad Utah Jazza ih je svladala 97:77, a do pobjede su stigli na krilima Derricka Favorsa (20 poena, 11 skokova) i Rudyja Goberta (11 poena, 14 skokova, 5 blokada).

Detroit Pistonsi nastavljaju pobjeđivati bez Josha Smitha; nakon teške pobjede protiv Spursa, sinoć su stigli do 7. uzastopnog slavlja na gostovanju kod Dallas Mavericksa. Najbolju utakmicu sezone, a možda i cijele karijere, odigrao je D.J. Augustin koji je za samo 21 minutu igre zabio 26 poena. Odličan je za Pistonse bio i Greg Monroe koji je zabio 27 poena, uz 18 skokova i 6 dodavanja, a u reketu mu je pomogao Andre Drummond koji je uhvatio 19 skokova.

Denver Nuggetsi su se sinoć dosta namučili pred svojim navijačima protiv Orlando Magica; slavili su 93:90, a do pobjede ih je odveo backcourt duo Afflalo (17 poena) i Lawson (23 poena, 5 dodavanja). Zbog razmjene centra Mozgova u Cavalierse, mjesto u startnoj petorci Nuggetsa je sinoć dobio Jusuf Nurkić.

13. uzastopni poraz Minnesota Timberwolvesima sinoć su nanijeli Phoenix Sunsi (113:111). Ponovno su Sunsima pomogla dva igrača s klupe koja unesu instant offense klimu u napad momčadi iz Arizone; Gerald Green je za 22 minute zabio 21 poen, dok je Isaiah Thomas za 31 minutu zabio 17 poena. Goran Dragić je sinoć isto bio odličan, zabio je 25 poena, uz odličan šut 11/16.

Oklahoma City Thunder je sinoć na gostovanju kod Sacramento Kingsa doživjela drugi uzastopni poraz s 20 ili više poena. Nakon što su ih Warriorsi razbili 26 razlike, sinoć su ih Sacramento Kingsi svladali 104:83. Tri igrača Kingsa su zabila 20 ili više poena; Cousins (23 poena, 15 skokova), Collison (24 poena, 7 dodavanja) i Gay (28 poena, 9 skokova). Russell Westbrook je zabio samo 10 poena, uz očajan šut 3/19.

”Splash Brothers” su sinoć ponovno bili u punom pogonu; Klay Thompson (40 poena) i Stephen Curry (21 poen, 15 dodavanja) odveli su Warriorse do 13. uzastopne pobjede kod kuće i ukupnog omjera 28-5. Pacersi su u prvom poluvremenu zaprijetili i poveli 11 razlike, ali Warriorsi su u drugom ipak pokazali tko je trenutno glavna momčad NBA lige te su na kraju slavili rezultatom 117:102.

Blake Griffin (27 poena, 9 skokova, 8 dodavanja) i Chris Paul (24 poena, 11 dodavanja) sinoć su bili najbolji pojedinci u velikoj pobjedu Clippersa protiv gradskih rivala Lakersa (114:89). Clippersi su na ulazu u zadnju dionicu vodili čak 36 razlike, tako da susret rezultatski nije bio napet.