Na današnji dan (1988.): Michael Jordan nevjerojatnom utakmicom uništio Celticse Larryja Birda

Boston Celticsi su dolazili u Chicago na krilima velike pobjedničke serije od šest utakmica; Bullsi su se vratili kući s gostovanja kod Bulletsa, gdje su izgubili utakmicu sa tri poena zaostatka, a Michael Jordan je postigao “samo” 25 poena uz šut 10/23. Bila je to sigurna oklada da će MJ biti nabrijan te će pred rasprodanom dvoranom u Chicagu na pravi način dočekati Celticse predvođene Birdom i McHaleom.

Na kraju prve četvrtine, Jordan je već imao 14 poena, a Larry Bird je bio bez poena. Do kraja prvog poluvremena vrući Jordan je imao 23 poena, a Bullsi su otišli na predah s vodstvom 61-46.

Boston je u drugom poluvremenu uspio preokrenuti rezultat zahvaljujući ponajviše Kevinu McHaleu (zabio je ukupno 33 poena – najviše u sezoni), ali još uvijek nisu imali odgovor za odličnog Jordana, koji je postigao još 27 poena u drugom poluvremenu te je na kraju utakmicu završio s učinkom od 50 poena, a tome je dodao 9 asistencija i 5 ukradenih lopti.

Bird je utakmicu završio sa samo 19 poena i 10 skokova, ali ovo nije bio najgori udarac koji mu je GOAT zadao te godine, jer je na kraju sezone upravo Jordan osvojio svoju prvu MVP nagradu, a imao je čak 47 glasova na prvom mjestu u usporedbi s 16 glasova koje je dobio Bird. U slučaju da se pitate, Magic Johnson je završio na trećem mjestu po broju glasova.

Jordan je također postao prvi igrač u NBA povijesti koji je u istoj sezoni osvojio naslov najboljeg NBA strijelca i nagradu za najboljeg obrambenog igrača.

Spomenimo još da je Jordan zabio 50 poena u utakmici u kojoj su dva brata igrala za suprotne momčadi, Jim Paxson je igrao za Boston, a njegov brat John (3x NBA prvak) za Bullse.