Saturday, April 27, 2024

Clippersi uvjerljivom pobjedom smanjili na 2-1, ozlijedio se Mitchell

Prva utakmica polufinalne serije Zapadne konferencije između Jazza i Clippersa koja je odigrana u Los Angelesu uvjerljivo je, rezultatom 132:106, pripala domaćoj momčadi čime je vodstvo Jazza smanjeno na 2-1.

L.A. CLIPPERS – UTAH 132:106 (1-2)
Statistika

Iako su gosti imali odlično otvaranje utakmice (0:8), domaći su vrlo brzo preuzeli vodstvo, a na poluvrijeme odnijeli i 15 poena viška. Do kraja susreta u njihovoj igri nije bilo dramatičnih padova čime su sačuvali sigurnu prednost, a Jazzeri su im se najviše približili četiri minute prije kraja treće četvrtine kada su stigli na osam poena zaostatka.

Dvojica hrvatskih reprezentativaca noćas nisu bila precizna. Ivica Zubac je u pobjedu svoje momčadi ugradio svega tri poena uz realizaciju 1/4 (bacanja 1/2), a za 13 minuta upisao je još šest skokova i jednu blokadu. S druge strane, Bojan Bogdanović je na terenu proveo 36 minuta, a do 9 poena stigao je skromnim šuterskim izdanjem. Pogodio je samo dvije od deset ispucanih lopti iz polja (trice 1/5), dok se s nepreciznošću nije mučio s linije slobodnih bacanja (4/4). Uz koševe, imao je četiri uhvaćene lopte i jednu asistenciju.

Tri aktera ovog susreta ubacila su 30 ili više poena. U pobjedničkoj ekipi uspjelo je to, već pogađate, Kawhiju Leonardu (34p-12s-5a) i Paulu Georgeu (31p-5a, trice 6/10), a s obzirom da mu je ovo bila već peta utakmica sa 30+ poena, nije teško pogoditi ni da je goste predvodio Donovan Mitchell (30p-5s) koji se sedam minuta prije kraja ozlijedio:

U sastavu ‘Clippersa’ treba izdvojiti i dvojac Nicolas Batum – Reggie Jackson koji je kombinirano trice gađao 9/12, a svaki od njih je utakmicu završio sa 17 postignutih poena.