Ivica Zubac blizu double-doublea: Clippersi poveli s 3-1

Los Angeles Clippersi slavili su protiv Denvera s 96:85 i tako poveli s 3-1 u seriji. Ivica Zubac odradio je solidnu utakmicu u kojoj je postigao 11 poena uz devet skokova za 29 minuta na parketu.

Prva četvrtina je znatno usmjerila i konačan ishod ovog susreta jer su igrači Doca Riversa rano poveli sa 22-7, nakon što su ‘Nuggetsi’ promašili prvih 10 ispucanih trica. Nakon ‘minus 17’ u drugoj četvrtini, igrači iz Denvera napokon su proigrali te na veliki odmor otišli sa jednoznamenkastim zaostatkom (48-40), da bi već nakon dvije minute igre u trećoj dionici rezultat bio izjednačen na 48-48. ‘Clippersi’ ipak ne dozvoljavaju potpuni preokret, već u vrlo kratkom vremenu rade seriju 21-5 za novo visoko vodstvo. Do najvećih +19 stigli su sredinom posljednjeg razdoblja igre čime je ova utakmica do svog kraja ostala bez rezultatske neizvjesnosti

30 poena i 11 skokova ubacio je Kawhi Leonard koji je bio predvodnik Clippersa. Na drugoj strani Denveru nije pomoglo ni 26 poena i 11 skokova Nikole Jokića.