Thursday, March 28, 2024

Šarić daleko od Splita, ali na korak do konferencijskog finala

Sixersi su vratili izgubljenu prednost domaćeg terena u seriji protiv ‘Hawksa’. U prvom susretu odigranom u Atlanti, od dosadašnja tri, svladali su domaćine sa uvjerljivih 127:111 i poveli sa 2-1, a glavni dio posla riješili su u trećoj četvrtini u kojoj su prednost od pet poena sa poluvremena podigli na okruglih 20. Nakon 65:60 početkom nastavka, serijom 11:0 odjurili su na nešto veću dvoznamenkastu prednost koju domaći do kraja utakmice nisu uspjeli znatnije umanjiti. Time je prekinut niz od 13 uzastopnih pobjeda Hawksa u Atlanti, što je bio najduži aktualni domaćinski slavljenički niz neke od NBA ekipa.

ATLANTA – PHILADELPHIA 111:127 (1-2)
Statistika

Joel Embiid je i u ovoj utakmici bio dominantan, a nije mu puno nedostajalo da stigne i do “triple-doublea” (27p-9s-8a). Uz brojke izdvojili smo njegov ozbiljan pad koji mu je lako mogao okončati ovosezonsko doigravanje:

Odličan je ponovno bio i Tobias Harris (22p-8s-5a), a kad je uz spomenuti dvojac na visokoj razini i Ben Simmons (18p-7a, šut 7/11), onda su igrači Philadelphije teško pobjedivi. Trio najefikasnijih “Jastrebova” činili su Trae Young (28p-8a), John Collins (23p-7s) i Bogdan Bogdanović (19p).

DENVER – PHOENIX 102:116 (0-3)
Statistika

Uspješno su gosti apsolvirali i drugi noćašnji susret, a za razliku od Sixersa koji su stigli do 2-1, Sunsi sada imaju elegantnih 3-0 u seriji protiv Nuggetsa. Vruć teren u Denveru nije se pokazao kao opterećenje gostima, dok je pritisak domaćim igračima činila važnost utakmice koju su jednostavno morali dobiti žele li zadržati ozbiljniju priliku za plasman u konferencijsko finale. Na žalost po stanovnike Colorada, po svemu sudeći njihovi ljubimci neće u njemu sudjelovati.

Kao i u prethodnom susretu između ovih ekipa, Dario Šarić je dobro iskoristio skromnu minutažu koju dobiva od Monthyja Williamsa. Za deset minuta provedenih na terenu ubacio je 7 poena uz šut iz igre 2/3 (trice 0/1), dok je bacanja gađao bez promašaja (3/3). Uz koševe, upisao je još četiri skoka i dvije asistencije.

Vodeći dvojac gostiju iz Arizone činili su Devin Booker (28p-6s) i Chris Paul (27p-6s-8a) čija igra iz utakmice u utakmicu potvrđuje bi mu ova sezona mogla činiti vrhunac bogate karijere koja mu (zasad) nije donijela prsten prvaka. S druge strane, Nikola Jokić kojemu je prije susreta uručen MVP trofej:

i dalje praktički sam nosi svoju momčad na leđima, a noćašnji susret zaključio je impresivnim trostruko-dvostrukim učinkom od 32 poena, 20 skokova i 10 asistencija! Veću je pomoć ‘Joker’ ovaj put dobio od dvojice igrača s klupe, Monte Morrisa (21p-5) i Willa Bartona (14p-7s), nego od svih suigrača iz prve petorke zajedno.