Thursday, May 2, 2024

BUCKSI PREŽIVJELI BOOKERA, SERIJA IZJEDNAČENA

U najzanimljivijoj utakmici dosadašnjeg dijela NBA finala, Milwaukee Bucksi pobijedili su Phoenix Sunse 109-103 i izjednačili finalnu seriju na 2-2.
Ravnopravna borba vodila se većim dijelom utakmice, na poluvremenu je bilo 52-52. Ipak, Sunsi su na krilima 38 poena Devina Bookera ušli sa +6 u posljednju četvrtinu. Međutim, odmah na startu posljednje dionice Booker brzo zarađuje peti prekršaj i seli na klupu. Bucksi to brzo koriste i stižu do izjednačenja, a u posljednjih pet minuta izrazito kvalitetnom i agresivnom obranom i do pobjede rezultatom 109-103.
Momčadski gledano, Bucksi su stigli do pobjede prije svega zbog prevage u ofenzivnom skoku ( 17-5 ). Isto tako, agresivnom obranom prisilili su Sunse na 17 izgubljenih lopti, što do sada u playoffu i nije bio čest slučaj.
Pojedinačno, fantastičnu utakmicu odigrao je Khris Middleton, koji je ubacio 40 poena uz šut 15/33. Tome je pridodao 6 skokova i 4 asistencije. Giannis Antetokounmpo je zabio 26 poena uz 14 skokova, Lopez 14, a Jrue Holiday 13 uz očajan šut 4/20. Provjeri kako zaraditi s web stranicom ?
Kod Sunsa, Booker je zabio 42 poena uz šut iz igre 17/28. Međutim, ovaj put izostao je supporting castCrowder je zabio 15 poena uz skromnih 30% šuta. Chris Paul je uz 10 poena imao i 7 asista, ali i za njega neuobičajenih 5 izgubljenih lopti. Cameron Johnson je također pridodao 10 poena, Ayton samo 6 uz 17 skokova.
Serija je tako izjednačena na 2-2. Peta utakmica na rasporedu je u Phoenixu, u noći sa subote na nedjelju.