Sunday, April 28, 2024

Sunsi poveli 2-0 u velikom finalu

Košarkaše Phoenix Sunsa dvije pobjede dijele do osvajanja prvog NBA naslova u povijesti. U drugoj utakmici finalne serije Sunsi su slavili protiv Bucksa 118-108.
Nakon izjednačene prve četvrtine u kojoj su Sunsi loš šut za 2 poena kompenzirali sa 8 ubačenih trica, u drugoj su zaigrali mnogo čvršće u obrani i na poluvrijeme otišli sa 11 poena prednosti. Drugo poluvrijeme bilo je preslika prve utakmice. Bucksi su jurili rezultat, sa 15 poena zaostatka došli su na minus 6 nekoliko minuta prije kraja. Ipak, snage za potpuni povratak u utakmicu nije bilo. Sada Bucksi imaju identičan zadatak kao protiv Netsa, kada su nakon zaostatka od 2-0 izborili prolazak dalje u sedmoj utakmici.
Sunsi su ubacili čak 20 trica iz 40 pokušaja. Predvodio ih je sjajni Devin Booker koji je, nakon nešto sporijeg ulaska u utakmicu, 21 od 31 poena ubacio u drugom poluvremenu (trica 7/12 ). Junak iz sjene bio je Mikal Bridges koji je ubacio 27 poena. Chris Paul je pridodao 23 uz 8 asistencija, Jae Crowder zabio je 11 poena uz 10 skokova, dok je Ayton također pružio solidnu partiju uz 10 poenai 11 skokova. Potencijalno zabrinjavajuća vijest za Sunse mogla bi biti nova ozljeda, ovog puta Torreya Craiga. Nakon jednog sudara s Giannisom,  više se nije vraćao u igru.
Kod Bucksa fantastični Giannis je zabio 42 poena uz 12 skokova (15/22 iz igre ). Jrue Holiday je pridodao 17 poena, a Pat Connaughton 14. Podbacio je Khris Middleton koji je ubacio 11 poena uz šut 5/16. Bucksi su šutirali iz igre 45%, od toga za tricu 9/31.
Sljedeća utakmica je na rasporedu s nedjelje na ponedjeljak u Milwaukeeju. U povijesti NBA finala, samo su se četiri ekipe uspjele vratiti nakon 0-2 u finalnoj seriji ( Boston 1969., Portland 1977., Miami 2006., Cleveland 2016.), tako da Milwaukee čeka težak zadatak.