Boston razbio Washington i poveo u seriji

Celticsi su na domaćem terenu pobijedili Wizardse i ponovno su preuzeli vodstvo u seriji nakon dva poraza zaredom. Tijekom cijele utakmice Celticsi su imali odličan šut, dok su se Wizardsi mučili. Domaćini su to iskoristili i upisali su uvjerljivu pobjedu.

Boston Celtics – Washington Wizards 123:101 (3-2)

Celticsi su ostvarili uvjerljivu pobjedu u petoj utakmici protiv Wizardsa. Avery Bradley odigrao je briljantnu utakmicu i predvodio je domaćine do pobjede. Imao je 29 poena, šest skokova i tri asistencije. Celticsi su u ovoj utakmici pogodili 16 trica, za razliku od Wizardsa koji su ubacili samo sedam. Imali su šut za tri 48,5%, dok im je ukupan šut bio 52,9%. Wizardsi su za tri šutirali 24,1% i ukupno 38,5%. Gosti su imali vodstvo samo na početku utakmicu od 4:0 i to je bilo to od njih. U prvoj četvrtini Celticsi bježe na deset razlike, a u drugoj su vodili i do 22 poena. Na poluvrijeme Boston odlazi sa 16 poena razlike i do kraja utakmice su tu prednost stalno održavali. Al Horford opet je bio odličan, imao je 19 poena, šut za tri 3-4, sedam asistencija, šest skokova i čak tri blokade.