46 poena i 21 skok Davisa u pobjedi, Booker i Morris pogodili za slavlje Sunsa i Wizardsa

Cavaliersi su predvođeni LeBronom Jamesom koji je imao triple-double prekinuli niz od tri poraza zaredom. Russell Westbrook napravio je novi triple-double u novoj pobjedi Thudera. Clippersi su bili bolji od Sixersa, a Wizardsi u kontroverznoj završnici pobijedili Blazerse.

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 112:104

Novi triple-double Russella Westbrooka, nova pobjeda Thundera. Westbrook nije imao sjajan šut iz igre, ali su Thunderi izvukli pobjedu. Zanimljivo je da nijedan starter Jazzera nije imao dvoznamenkaste brojke. Trojica igrača s klupe su zato imala dvoznamenkaste brojke. U zadnjoj četvrtini gosti su pokušali preokrenuti vodstvo, ali nisu uspjeli.

Los Angeles Clippers – Philadelphia 76ers 112:100

Clippersi su pobjedom nad 76ersima ostvarili 40 pobjedu u sezoni. Phila je igrala odlično tri četvrtine. Imali su vodstvo, ali u četvrtoj četvrtini Clippersi su nadigrali 76erse rezultatom 37:21. Odlična četvrtina Clippersa i raspad Philadelphije. Dario Šarić je imao 16 poena, ali šuterski nije bio raspoložen. Njegov šut je bio samo 6-17. Uhvatio je pet skokova i imao je dva dodavanja.

Detroit Pistons – New York Knicks 112:92

Pistonsi su odmah na početku utakmice pokazali da se Knicksi neće dobro provesti u Detroitu. Na poluvremenu su imali 13 poena razlike. U trećoj četvrtini Knicksi su se približili, ali u četvrtoj četvrtini Pistonsi su dopustili gostima samo 11 poena. Od početka veljače Pistonsi imaju omjer 12-6. Detoit je sada na samo pola pobjede od Indiana Pacersa, ali moraju obraniti svoju poziciju jer ih Bucksi, Bullsi i Heat pokušavaju stići.

Derrick Rose (11p)

Charlotte Hornets – New Orleans Pelicans 122:125 (OT)

Anthony Davis na najbolji mogući način proslavio je svoj rođendan. Odigrao je monstruoznu utakmicu u pobjedi nad Hornetsima. Imao je 46 poena i 21 skok. Imao je 15 poena u četvrtoj četvrtini i devet poena u produžetku uključujući, koš plus prekršaj i napadački skok koji su dali Pelicansima prednost minutu prije kraja produžetka.

Orlando Magic – Cleveland Cavaliers 104:116

LeBron James imao je triple-double u pobjedi Cavsa nad Magicom. Cavsi su tako prekinuli niz od tri poraza zaredom. Imali su čak sedam igrača s dvoznamenkastim brojkama. Gosti su igrali opet bez Kevina Lovea, ali ovaj put i bez Kyle Korvera zbog problema sa stopalom.

Milwaukee Bucks – Minnesota Timberwolves 102:95

Bucksi su upisali šestu pobjedu zaredom, najduži niz ove sezone. Imali su i sedam igrača s dvoznamenkastim brojkama. Giannis Antetokounmpo je imao podršku i startera i igrača s klupe. Ovo im je bila 20 pobjeda u sezoni kod kuće. Wolvesi su malo razočarali u ovom susretu nakon sjajne pobjede nad Warriorsima.

Miami Heat – Toronto Raptors 104:89

Miami nastavlja s odličnim igrama. Ovo im je bila četvrta pobjeda zaredom i 21 pobjeda u posljednjih 25 utakmica. U nevjerojatnoj su formi i ako ovako nastave doigravanje neće biti upitno za njih. Sada su samo utakmicu iza osmog mjesta kojeg drže Detroit Pistonsi. Miami je u ovoj utakmici imao veliku prednost na poluvremenu koju do kraja utakmice nisu ispustili.

San Antonio Spurs – Golden State Warriors 107:85

U susretu najboljih momčadi Zapada, glavne zvijezde momčadi su odmarale. Igrači s klupe i oni koji su imali manju minutažu bili su glavni u ovom susretu. Kod Spursa je to bio Patty Mills koji je ubacio 21 poen. Spursi su lako riješili Warriorse i već u prvom poluvremenu su imali 20 poena prednosti. Kod Warriorsa najbolji je bio Ian Clark s 36 poena.

Dallas Mavericks – Phoenix Suns 98:100

Devin Booker predvodio je Sunse do pobjede, a uz to pogodio je i šut za pobjedu 1,4 sekunde prije kraja preko Wesley Matthewsa. Poslije toga Dallas nije ni uspio uputiti šut. Prije Devinovog šuta za pobjeda, Matthews je promašio tricu za vodstvo. Booker je pogodio 25 od svojih 36 poena u drugom poluvremenu. Pogodio je zadnjih osam poena za Sunse. Sunsi su prekinuli Mavsima niz od četiri utakmice s pobjedom, dok Sunsi sada imaju četiri pobjede u zadnjih šest utakmica.

Memphis Grizzlies – Atlanta Hawks 90:107

Hawksi su upisali treću pobjedu zaredom. Odličnom prvom i trećom četvrtinom stvorili su veliku prednost i držali Memphis pod kontrolom. Tauren Prince je imao najviše poena ove sezone, 17. Grizzliesi su i dalje u krizi, ovo im je bio peti poraz zaredom.

Grizzlies:
JaMychal Green (20p, 11sk)
Mike Conley (16p, 5as, 5ukr)

Hawks:
Taurean Prince (17p)
Dennis Schroder (16p, 7sk, 8as, 3ukr, 6izg)
Paul Millsap (16p, 11sk, 6as)
Kent Bazemore (15p)
Jose Calderon (14p)

Portland Trail Blazers – Washington Wizards 124:125 (OT)

Markieff Morris pogodio je šut za pobjedu 0,4 sekunde prije kraja. Ali na ponovljenoj snimci moglo se vidjeti kako je Morris nagazio vanjsku liniju, no suci nisu pregledavali snimku. Portland je mogao riješiti utakmicu u regularnom dijelu. Imali su 21 poen prednosti, ali su to ispustili i Wizardsi su se sjajnom igrom u drugom poluvremenu vratili u susret i nakon produžetaka su uspjeli pobijediti. Bojan Bogdanović je bio jedini igrač s klupe Wizardsa koji je imao dvoznamenkaste brojke.

Sacramento Kings – Denver Nuggets 92:105

Dobro obranom tijekom cijele utakmice Nuggetsi su uspjeli pobijediti Kingse. Također su igrali dobro i u napadu. U četvrtoj četvrtini Jamal Murray je ubacio 11 od svojih 14 poena. Nikola Jokić je imao double-double. Sada je serija između Kingsa i Nuggetsa izjednačena, nakon što su Kingsi pobijedili dvije prve utakmice, Nuggetsi su im uzvratili.