Tuesday, April 23, 2024

51 poen i trica za pobjedu Duranta, nova pobjeda Spursa

Trica Kevina Duranta 1,7 sekundi prije kraja drugog produžetka donijela je košarkašima Oklahoma Cityja pobjedu na gostovanju kod Toronta (119:118).

Raptorsi su 49 sekundi prije kraja vodili sa 118:110 i činilo se da je priča riješena, ali uslijedile su trice Duranta i Dereka Fishera i za kraj još jedna pobjednička trica prvog strijelca NBA lige. DeMar DeRozan je u preostalom vremenu uspio šutirati, ali ostao je prekratak.

Durant je zaključio utakmicu s 51 košem, 12 skokova i sedam asistencija, a trice je gađao 7/12. Reggie Jackson je dodao 25 koševa i 12 skokova, dok je 15 poena upisao Russell Westbrook koji je napustio igru u trećoj četvrtini zbog nove ozljede desnog koljena. DeRozan je za Toronto ubacio 33 koša, a po 25 su dodali Amir Johnson i Kyle Lowry.

Oklahoma City je drugi u Zapadnoj konferenciji (51-18), a ispred njega je i dalje San Antonio (52-16) koji je u petak ostvario 12. uzastopnu pobjedu. Slavili su Spursi bez poteškoća na gostovanju kod Sacramenta (99:79), uz 17 koševa Marca Belinellija, 15 Kawhija Leonarda, te po 14 Manua Ginobilija i Tonyja Parkera. Za San Antonio je ovo najduži pobjednički niz od istog takvog iz studenog 2010. godine.

Vodeća momčad Istočne konferencije Indiana (51-18) pobijedila je Chicago s 91:79, a utakmica je prelomljena u trećoj četvrtini kad su Pacersi napravili seriju 19-0. Čovjek s klupe Luis Scola postigao je 19 koševa, a Lance Stephenson 15 za domaće, dok su Bullse predvodili Jimmy Butler i D.J. Augustin s po 17 poena.

Prvak Miami je na svome parketu svladao Memphis s 91:86 iako je samo četiri minute i osam sekundi prije kraja gubio sa 77:84. Pred očima teniske zvijezde Rogera Federera, koji je nešto ranije pobijedio našeg Ivu Karlovića, Miami je kreirao preokret za tek četvrto slavlje u posljednjih deset utakmica. Ray Allen je ubacio 18 koševa, a LeBron James 15 za Heat, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Zach Randolph s 25 poena i 14 skokova.

New York je uz 22 koša Amarea Stoudemirea i 21 Carmela Anthonyja slavio na gostovanju kod Philadelphije s 93:92, što im je osma uzastopna pobjeda. S druge strane, negativnom nizu Sixersa nema kraja. Ovo im je bio 23. poraz zaredom, što je izjednačenje drugog najgoreg niza u ligi. Jednaki su broj uzastopnih utakmica izgubili i Vancouver (1995/96), Denver (1997/98) i Charlotte (2011/12). Rekorder je, pak, Cleveland s 26 poraza u nizu u sezoni 2010/11.