Aktualni prvaci poravnali seriju protiv Celticsa

Košarkaši Boston Celticsa mogli bi još više zažaliti nakon izgubljene treće utakmice playoffa protiv Toronto Raptorsa. Umjesto 3:0, aktualni prvaci smanjili su prije dva dana rezultat na 2:1, a noćas ga i poravnali nakon novog slavlja u dvoboju s Keltima.

Ključnom se pokazala treća četvrtina utakmice, ali i vrlo loš šut Celticsa za tri poena (7/35). Na poluvrijeme se otišlo u egalu, ali u sljedećih 12 minuta Raptorsi su otišli na +8 prije ulaska u posljednju dionicu susreta. Uspio je Boston smanjiti na -5, ali više od toga nije mogao. Krajnji rezultat bio je 100:93 za Raptorse.

Najbolji pojedinci dvoboja bili su Paskal Siakam (23 poena i 11 skokova) i Kyle Lowry (22 poena i 11 skokova), ali i loš šut iz igre 5/16. Kod Bostona je bolji od ostalih bio Jayson Tatum s 24 poena te 0 skokova.