Noæas je na sveuèilišnim parketima odigrano tek šesnaest susreta, no usprkos tome ljubitelji NCAA košarke imali su što za vidjeti.

NCAA, divizija I, 2.12.2011:

Louisville (6) – Vanderbilt (19) 62:60 (25:26)
(Silva 14p, 7sk, 5a, Behanan 14p, 10sk; Jenkins 27p)

Najzanimljivije je bilu u Louisvilleu gdje su domaæini nakon dodatnih pet minuta igre polaganjem Peytona Silve uspjeli pobijediti Vanderbilt i nanijeti im treæi ovogodišnji poraz. Vodili su gosti veæi dio susreta, u drugom djelu i visokih 9 poena prednosti, meðutim uspjeli su se igraèi Louisvillea vratiti u susret i dobru minutu prije kraja prvi put povesti u drugom djelu. U igri živaca, odnosno izvoðenju slobodnih bacanja uspjele su ekipe ostvariti izjednaèenih 50:50 za posljednji napad Louisvillea kojeg je pod samim obruèem promašio Chane Behanan.

Dodatnih pet minuta igre gosti otvaraju sa 5:0, meðutim na drugoj strani uzvraæa Behanan sa isto toliko poena. Nakon toga zahvaljujuæi i petim uzastopnim poenima Kylea Kurica domaæini dolaze do prednosti 60:58, ali na drugoj strani prvi strijelac susreta John Jenkins (27 poena) pogaða oba slobodna bacanja i izjednaèuje rezultat za ponovno posljednji napad Louisvillea. Ovog puta Peyton Silva (14 poena) se odluèuje za samostalni prodor, koji je na kraju donio i pobjednièki koš odnosno petu pobjedu Vanderbiltu u osam odigranih susreta.

Syracuse (3) – Florida (9) 72:68 (31:27)
(Jardine 16p, 7a, 4uk, Triche 20p; Boynton 22p, Walker 17p)

Zanimljivo je bilo i u Syracuseu gdje je tamošnji gost, bivši košarkaš spomenutog sveuèilišta, Carmelo Anthony imao priliku pratiti osmu pobjedu ”njegovog” sveuèilišta u isto toliko odigranih susreta. Snage su odmjerili sa Floridom koja je pružala više nego dostajan otpor do 36. minute.

Uspjeli su u drugom djelu susreta nadoknaditi i devet poena zaostatka u drugom djelu te zahvaljujuæi dalekometnim ubaèajima èak i povesti 49:51. Meðutim nakon toga slijedi nekoliko nepotrebni reakcija i izgubljenih lopti koje su domaæini brzo kaznili. Match loptu je iskoristio današnji junak susreta Scoop Jardine (16p, 7a) ubacivši pobjednièku tricu za 61:53 èetiri minute prije kraja susreta. Kod pobjednièke momèadi je Brandon Triche pridodao 20 poena, dok je na drugoj strani Kenny Boynton zabio 22 odnosno Erving Walker 17 poena.