Babo i Jazzeri indisponirani u Kanadi, Dončić slavio protiv LeBrona!

Od devet noćas odigranih utakmica, pet je pripalo gostujućim momčadima, ali među njima nije bila i ona iz Salt Lake Cityja za koju nastupa hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović. Najveći podvig ostvarili su ‘Mavericksi’ Luke Dončića koji su u ‘Staples Centeru’ nanijeli treći poraz ‘Lakersima’ nakon kojega su lideri Istoka i Zapada na jednakom omjeru pobjeda i poraza (17-3).

*** BOJAN BOGDANOVIĆ noćas nije bio na razini na kakvu nas je navikao, pa ne čudi visok poraz ‘Utah Jazza’ na gostovanju u Kanadi kod aktualnih prvaka. Za 30 minuta igre ‘Babo’ je ubacio 11 poena uz šut 5/14 (trice 1/5, bacanja 0/1), a još je upisao 7 skokova, 2 asistencije i jednu osvojenu loptu. Prvi strijelac noćas raštimanog ‘Jazz’ sastava bio je Mike Conley (20p), dok su domaći ‘Raptorsi’ imali opet sjajno raspoloženog Pascala Siakama (35p-5s-5a, trice 5/9, šut 14/22: https://www.youtube.com/watch?v=PlyxQkm2ROo). Koliko su ‘Jazzeri’ bili u ovoj utakmici, najbolje govori rezultat na poluvremenu – 77:37!!! To je bilo najveće vodstvo ‘Raptorsa’ na poluvremenu neke utakmice u čitavoj njihovoj povijesti.

*** Od čak 150 poena koliko su ih ‘Clippersi’ ubacili ‘Wizardsima’, IVICA ZUBAC je postigao samo dva, i to iz slobodnih bacanja, za 16 minuta novog dokazivanja. Uhvatio je 4 lopte, izgubio 3, a jedanput je uspješno asistirao. Kawhi Leonard (34p: https://www.youtube.com/watch?v=Uhl-J3nUBYg) i Paul George (31p: https://www.youtube.com/watch?v=ercHsD5s1yk) najviše su kažnjavali propusnu obranu ‘Washingtona’ za koji je rekord karijere upisao Japanac Rui Hachimura (30p-9s: https://www.youtube.com/watch?v=1kr63kFeleU)

*** I Luka Dončić (27p-9s-10a) i njegov košarkaški idol LeBron James (25p-9s-8a) bili su jako blizu ‘triple-doubla’ u međusobnom nadmetanju koji je pripao momčadi koju predvodi Slovenac, ‘Dallas Mavericksima’. Presudila je treća četvrtina u kojoj su gosti napravili seriju 28:5 te nešto kasnije prekinuli niz od deset uzastopnih pobjeda ‘zlatno-ljubičastih’. Duel Luke i LeBrona možete pogledati na: https://www.youtube.com/watch?v=kKg_xAmHnZI, a utakmica je imala i svog posebnog gosta: https://www.youtube.com/watch?v=MXHPTZAT4fs

*** ‘Pistonsi’ su u Detroitu ponizili ‘Spurse’ koji su u najvećoj krizi od kada ih je preuzeo Gregg Popovich. A bilo je to tako davno… ‘Mamuze’ je najviše uništavao 24-godišnji Christian Wood sa učinkom karijere od 28 poena ubačenih za 22 minute nastupa: https://www.youtube.com/watch?v=sOYZy3Gmhv4

*** Najugodnije iznenađenje lige, ‘Miami’ Heat’, stigao je do omjera 14-5 nakon što je sjajnom završnicom i serijom 10:0 u posljednjih minutu i 45 sekundi stigao i prestigao prednost domaćih ‘Netsa’ od 7 poena. Bivši slovenski reprezentativac Goran Dragić drugi put zaredom bio je vodeći strijelac momčadi sa Floride (24p-6a: https://www.youtube.com/watch?v=H7LKC2Xn5HE), dok je ‘Netse’ i ovaj put predvodio Spencer Dinwiddie (29p-6s: https://www.youtube.com/watch?v=88LupA1q7mU)

*** Do slične pobjede stigla je i ‘Oklahoma’ na gostovanju u New Orleansu. Bilo je pet minuta do kraja kada su ‘Pelikani’ vodili 94:89, ali tada veteran Chris Paul u seriji 12:0 ubacuje 7 od svojih 16 poena i osigurava pobjedu gostima: https://www.youtube.com/watch?v=FAKfeLEzbrM

*** I ‘Celticsi’ su u ‘Madisonu’, na gostovanju kod ‘New York Knicksa’, čekali završni dio utakmice da bi i oni, baš kao i ‘Miami’, dohvatili 14-tu pobjedu. Jayson Tatum (30p-6s-7a, trice 5/11: https://www.youtube.com/watch?v=58s1Y7Jlgec) i Jaylen Brown (28p-5s, trice 4/10) bili su najefikasniji ‘Zeleni’, kod domaćina Julius Randle (26p-5s)

*** ‘Grizliji’ su u Minnesoti bili jači od tamošnjih ‘Vukova’ iako nisu nastupili njihov novi predvodnik Ja Morant te startni centar, Litavac Jonas Valanciunas. Prvo ime gostiju bio je Dillon Brooks (26p, trice 4/5: https://www.youtube.com/watch?v=iteBPOeaBIM), a domaćih Karl-Anthony Towns (21p-12s-5a)

*** Ove sezone slabašni ‘Ratnici’ nisu do pobjede mogli ni u Orlandu. ‘Magic’ je bio bolji za četiri poena, zahvaljujući odlično raspoloženom Francuzu Evanu Fournieru koji je u rekord karijere od 32 postignuta poena ugradio i 6 pogođenih trica iz 10 pokušaja: https://www.youtube.com/watch?v=VuewGa7H2oY