Batum ponovio Kirilenka, Ibaka i Hickson debitirali

Prošli tjedan NBA igraèi su ponovno bili u akciji na europskim terenima, uz nacionalne lige igrala se i Euroliga u kojoj je Nicolas Batum ponio naslov najkorisnijeg igraèa drugog kola te tako ponovio Kiriljenkov uspjeh kojemu je to pošlo za rukom prošlog tjedna.

Najjaèe europsko natjecanje, Euroliga došla je do drugog kola. U skupini A Olympiakos je svladao Fenerbahèe 81:74 a za poražene je vrlo dobro odigrao Thabo Sefolosha koji je ubacio 17 poena i uhvatio 12 skokova. Nancy je sa 87:73 svladao Bilbao a Nicolas Batum je još jednom dobrom utakmicom zaradio naslov najkorisnijeg igraèa ovog kola. Utakmicu je završio sa 26 poena, 8 asistencija i 7 skokova.

Žalgiris je u skupini B izgubio na gostovanju kod Unicaje 85:78. Sonny Weems je bio vrlo dobar sa 21 poenom i 8 skokova, dok je Ty Lawson okonèao susret s uèinkom od 7 poena i 9 skokova. Lawson je nedavno na Twitteru dao naznake nezadovoljstva igranjem u Litvi, ali odluèio je ostati ondje i pokazati da može igrati u Žalgirisu. CSKA je bez problema, sa 97:74 pobijedio Brose Basketa, a odlièan je bio njihov NBA dvojac. Nenad Krstiæ ubacio je 19 poena (šut 9/9) i uhvatio 4 skoka dok je Andrei Kirilenko uz 12 poena podijelio i 6 asistencija i uhvatio 4 skoka.

Anadolu Efes je neoèekivano izgubio 80:79 od ekipe Belgacom Spirou u skupini C. Ersan Ilyasova je za 28 minuta igre postigao 21 poen i uhvatio 6 skokova, dok je Saša Vujaèiæ ubacio 12 poena i uhvatio takoðer 6 skokova. Real Madrid je sa 85:78 svladao Emporio Milani uz 17 poena te po 4 skoka i asistencije Rudyja Fernandeza. Debi u dresu Reala doživio je Serge Ibaka koji je za 3 minute uspio skupiti tek jedan skok. Za poražene je Danilo Gallinari ubacio  12 poena. Maccabi je na domaæem terenu svladao Partizan 70:66, a Jordan Farmar je postigao 11 poena, uhvatio 6 skokova i podijelio 6 asistencije. U redovima Partizana Nikola Pekoviæ ubacio je 11 poena i uhvatio 8 skokova dok je Acie Law uz 12 poena podijelio i 4 asistencije.

U grupi D vidjeli smo pobjedu Unicsa u gostima 68:64 nad Galatasarayem kod kojega je Darius Songaila postigao 10 poena a Zaza Pachulia nije nastupao.

Austin Daye i Timofey Mozgov igraju sve bolje za Khimki koji je na gostovanju kod Budivelnika slavio 92:75. Mozgov je za 17 minuta postigao 13 poena i uhvatio 4 skoka, dok je Daye za samo 10 minuta igre postigao 10 poena i uhvatio 5 skokova.

CSKA je trijumfirao nad Triumphom 73:68 a Kirilenko je ubacio 12 poena i uhvatio 7 skokova dok je Krstiæ završio utakmicu sa 8 poena i 8 skokova.

NBA dvojac u Žalgirisu takoðer igra vrlo dobro. U porazu od Nihznyja 92:86 Weems je za 28 minuta na parketu postigao 14 poena i uhvatio 9 skokova, a Lawson je postigao 11 poena i podijelio 4 asistencije.

Tony Parker bio je najbolji igraè svog ASVELA u pobjedi 79:70 nad Choletom. Razigravaè Spursa je za 31 minutu postigao 19 poena, podijelio 7 asistencija i uhvatio 5 skokova. Nicolas Batum je pak odigrao slabu utakmicu u pobjedi Nancyja nad Poitiersom 76:66. Postigao je te 7 poena, 4 skoka i 2 asistencije za 31 minutu igre.

U drugoj francuskoj ligi Bordeaux je ponovno slavio, ovoga puta svladali su Maurienne 83:82, a Boris Diaw je uz 13 poena uhvatio i 4 skoka.

Real Madrid je na gostovanju dok Gran Canarije upisao još jednu pobjedu, slavili su rezultatom 68:60. Rudy Fernandez je bio najefikasniji igraè svoje ekipe sa 14 poena, dok je Ibaka ponovno vrlo malo igrao, tek 8 minuta za koje je uspio postiæi 3 poena i 3 skoka.

Canadian Solar Bologna, ekipa Chrisa Douglasa-Robertsa je rezultatom 80:78 slavila nad Cremonom, a ovaj NBA igraè je postigao 15 poena i uhvatio 4 skoka. Emporio Armani je uvjerljivo, sa 88:60 svladao ekipu Sassari a Gallinari je za 23 minute igre postigao 7 poena i 8 skokova. Benetton Briana Scalabrinea nije igrao prošloga tjedna u talijanskoj ligi.

Turska liga, puno NBA igraèa, došla je do treæeg kola. Anadolu Efes svladao je Olin Edirne sa 88:67 a Vujaèiæ je ubacio 13 poena i uhvatio 5 skokova, dok je Ilyasova uz 11 poena pridodao i 6 skokova. Rezultatom 79:72 Galatasaray je svladao Karsiyaka, a Darius Songaila je prisustvovao sa 12 poena, dok njegov suigraè Zaza Pachulia ponovno nije nastupio. Bešiktaš je u gostima nadvisio Turk Telekom sa 97:88, a Deron Williams je bio ponajbolji pojedinac na susretu sa 23 poena i 8 asistencija. Njegov suigraè, Semih Erden utakmicu je završio sa 15 poena i 10 skokova, dok je u redovima poražene momèadi Mehmet Okur ubacio 18 poena i uhvatio 13 skokova.

U regionalnoj ABA ligi Crvena Zvezda je bez poteškoæa svladala Zlatorog sa 104:64 uz 23 poena, 4 skoka i 4 asistencije Adama Morrisona. Derbi kola igrao se izmeðu Maccabija i Partizana, a slavila je izraelska ekipa 78:67. Jordan Farmar je sa 14 poena i 7 asistencija bio najbolji u svojoj momèadi, dok je Nikola Pekoviæ bio najbolji kod poraženih. Ubacio je 23 poena i uhvattio 7 skokova, dok je Acie Law uz 7 poena podijelio i 3 asistencije.

J.J. Hickson takoðer je debitirao prošloga tjedna, to je bilo u izraelskoj ligi u kojoj je njegov Bnei Hasharon poražen 119:80 od Hapoel Holona. Hickson je pak odigrao vrlo dobro te je za 32 minute na parketu postigao 20 poena, 8 skokova i 5 asistencija.