Saturday, July 27, 2024

Batumu ponovno MVP Eurolige, Williams odlièan

Novi je tjedan iza nas te je vrijeme da se osvrnemo na igre NBA košarkaša u Europi. Buduæi da æe se lockout odužiti te možda ni neæe biti NBA košarke ove i sljedeæe godine, oèekuje se dolazak novih NBA igraèa u Europu.

Fenerbahèe je ostvario važnu euroligašku pobjedu na gostovanju kod Bilbaoa 73:70 uz nešto slabiji uèinak svog NBA igraèa. Thabo Sefolosha je za 24 minute ostvario 4 poena i 4 ukradene lopte. Nancy je kod kuæe svladao Caju Laboral 90:85 uz ponovno odliènu partiju Nicolasa Batuma koji je postigao 21 poen, 9 skokova i 4 asistencije. To mu je donijelo drugi naslov najkorisnijeg igraèa kola Eurolige.

U skupini B Žalgiris je ostvario pobjedu nad Brose Basketsom 81:70 uz solidne igre NBA dvojca. Sonny Weems bio je najbolji strijelac utakmice sa 22 poena, a uhvatio je i 6 skokova. Ty Lawson je korektno odigrao i za 20 minuta ubacio 8 poena i podijelio 2 asistencije. Derbi skupine igran je izmeðu Panathinaikosa i CSKA, a slavila je ruska ekipa rezultatom 78:76. Svoju svestranost ponovno je prikazao Andrei Kirilenko koji je popunio gotovo sve statistièke rubrike. Utakmicu je završio sa 9 poena, 10 skokova, 5 blokada, 5 izgubljenih lopti, 3 ukradene lopte i 2 asistencije. Njegov suigraè Nenad Krstiæ postigao je 13 poena i 11 skokova.

Domaæi poraz od Maccabija pretrpio je Anadolu Efes 72:79 iako su solidne utakmice odigrali Saša Vujaèiæ i Ersan Ilyasova. Vujaèiæ je postigao 21 poen, a Ilyasova 9 poena i 6 skokova. U redovima pobjednika ponovno je najbolji bio Jordan Farmar sa 18 poena, 6 asistencija i 5 skokova. Emporio Armani slavio je 81:76 kod Belgacoma uz 17 poena i 3 skoka Danila Gallinarija. Ulogu favorita nije opravdao Real Madrid koji je poražen kod Partizana sa 80:79. Rudy Fernandez postigao je 13 poena a Serge Ibaka samo 2 poena i 3 skoka za 12 minuta igre. Kod pobjednika je dominirao Nikola Pekoviæ sa 20 poena, a vrlo dobar bio je i Acie Law sa 14 poena i 5 asistencija.

Peto kolo odigrano je u turskoj ligi. Bešiktaš je upisao novu pobjedu, sa 98:82 svladali su Mersin. Deron Williams bio je prvo ime svoje ekipe sa 28 poena, 5 asistencija i 4 skoka, dok je Semih Erden odigrao samo jednu minutu za koju je uspio uhvatiti jedan skok. Turk Telekom iznenaðujuæe je velikom razlikom svladao Fenerbahèe na gostujuæem terenu. Ekipa Mehmeta Okura slavila je 83:64 uz 18 poena i 9 skokova ovog NBA igraèa. Anadolu Efes takoðer je upisao gostujuæu pobjedu, sa 69:61 bili su bolji od Galatasaraya. Ersan Ilyasova ubacio je 10 poena i uhvatio 7 skokova za pobjednièku momèad, dok je Saša Vujaèiæ uz šut 3/11 postigao 8 poena. Za poražene je nakon nekoliko tjedana neigranja nastupio Zaza Pachulia i ostvario 12 poena za 11 minuta igre.

Emporio Armani uspio je u derbiju talijanske lige svladati Montepaschi 63:56 uz 15 poena i 6 skokova Danila Gallinarija. Virtus Bologna porazila je Varese 74:63, a Chris Douglas-Roberts sudjelovao je sa 4 poena i 4 skoka za 17 minuta igre. Brian Scalabrine uspio je upisati još jednu pobjedu u dresu Benettona, sa 72:71 “pala” je ekipa Monferrato. “White Mamba” ponovno je odigrao solidnu utakmicu postigavši 14 poena i 4 skoka.

Nancy je i u francuskoj ligi upisao pobjedu, sa 82:64 svladan je Paris-Levallois. Batum je ponovno bio kljuèan igraè svoje ekipe postigavši 19 poena, 6 skokova i 6 asistencija. Tony Parker takoðer nastavlja s vrlo dobrim igrama u dresu ASVELA, što mu je donijelo nagradu za igraèa mjeseca francuske lige. U porazu prošlog tjedna od Le Havrea Parker je upisao 21 poen te po 3 asistencije i skoka. Bordeaux u drugoj ligi nastavlja s tijesnim pobjedama. Ovoga puta poražen je Antibes sa 69:67 uz 9 poena i 4 skoka Borisa Diawa.

CSKA nastavlja nizati pobjede u VTB ligi. Prošloga tjedna igrali su protiv Prokoma u Poljskoj te slavili 74:65. Kirilenko nije nastupio dok je Krstiæ postigao 17 poena i 4 skoka.

U španjolskoj ligi Real Madrid svladao je Unicaju 96:80. Rudy Fernandez ubacio je 18 poena, uhvatio 5 skokova i podijelio 4 asistencije dok je Serge Ibaka postigao 8 poena i 3 skoka za 18 minuta na parketu.

Acie Law i Nikola Pekoviæ nastavljaju dominirati u dresu Partizana koji je teže od oèekivanog svladao Široki 82:78. Law je ubacio 18 poena uz 4 asistencije dok je Pekoviæ utakmicu završio sa 17 poena i 13 skokova. Maccabi je upisao još jednu pobjedu, sa 81:69 svladana je Buduænost. Farmar je ponovno odigrao dobru utakmicu sa 14 poena i 3 asistencije. Zvezda je poražena od Heliosa, ali bez usluga svog ponajboljeg igraèa Adama Morrisona.