Saturday, July 27, 2024

Bender dvoznamenkast u pobjedi Bucksa, Harden za tri četvrtine 60 poena

Noćašnji program u NBA ligi nije donio previše utakmica, od Hrvata je nastupio samo Dragan Bender.

Nakon što je u dresu Herda upisao večer ranije 19 poena i 11 skokova, Bucksi su ga povukli za dvoboj protiv Charlotte Hornetsa i susret se tako razvio da je Bender dobio priliku. Hornetsi su odigrali dosta loše, u obrani nisu postojali i niti u jednoj četvrtini Bucksi nisu ubacili manje od 32 poena.

Prednost je konstantno rasla, na odmoru je bilo plus 17, nastavila se razlika povećavati i u nastavku susreta.

Bender je ušao u igru u trećoj četvrtini i igrao do kraja susreta, skupio je ukupno 14 minuta i za to vrijeme ubacio 12 poena (3/3 za dva, 2/4 za tri) te upisao skok i asistenciju, točnije već za sedam minuta bio je na 12 poena.

Inače, Giannis Antetokounmpo je upisao 26 poena i devet skokova te tako prekinuo niz double-double učinaka. 15 poena dodao je povratnik nakon ozljede Khris Middleton koji je krenuo s klupe. Bucksi su imali čak devet dvoznamenkastih i na kraju su slavili 137:96, a klupa Bucksa ubacila je čak 72 poena.

Houston i Atlanta odigrali su bez obrana. Završilo je 158:111 za Houston koji je, vjerovali ili ne, uoči zadnje četvrtine vodio 127:73.

Nije teško pogoditi tko je preuzeo na sebe svjetla reflektora, James Harden je za samo 31 minutu na parketu ubacio čak 60 poena. Ovo mu je četvrti put u karijeri da je dosegnuo broj 60, a to je napravio već u trećoj četvrtini. Četvrtu nije niti igrao, nije bilo hvatanja neke nadnaravne brojke poena iako je i ova na toj granici.

Harden je šutirao iz igre 16/24 od čega 8/14 za tricu te je tome dodao i 20/23 s linije slobodnih bacanja. Spomenimo tek da je kod Hawksa kao i obično najefikasniji bio Trae Young, ovaj put s 37 poena.