Blazersi razbili Cavse, Rocketsi ne znaju za poraz

U prvom susretu večeri Milwaukee Bucksi su na krilima Brandona Knighta (23 poena) svladali Pacerse 87:81 te došli do druge ovosezonske pobjede. Kod Pacersa su najbolji bili Chris Copeland (19 poena) i centar Roy Hibbert (18 poena). Naš Damjan Rudež je zabio 4 poena za 19 minuta na parketu.

Houston Rocketsi su još uvijek neporaženi te su na gostovanju kod Miami Heata stigli do pete uzastopne pobjede na otvaranju sezone (108:91). Rocketse je predvodio duo HowardHarden; centar Rocketsa je zabio 26 poena, uz 10 skokova, dok je Harden zabio 25 poena, uz 9 skokova i 10 dodavanja. Odlično se u Rocketsima snašao Trevor Ariza koji je i sinoć bio odličan (19 poena, 5/8 trica). Miami je očekivano jahao na krilima Dwyanea Wadea (19 poena) i Chrisa Bosha (21 poen).

Wizardsi su u Madison Square Gardenu razbili Knickse rezultatom 98:83, a najviše je zabio veteran Paul Pierce (17 poena). Knicksi su upisali drugi poraz te su napadački odigrali očajnu utakmicu, a jedini dvoznameknasti u ekipi su bili Iman Shumpert (19 poena) i Carmelo Anthony (18 poena).

Toronto Raptorsi su kod kuće svladali Oklahomu (100:88) koja je susret završila sa samo šest igrača zbog ozljede Perryja Jonesa i isključenja Sebastiana Telfaira. Raptorsi su uravnoteženim napadom stigli do lake pobjede, a najviše je zabio DeMar DeRozan (16 poena), dok je Oklahomu predvodio Serge Ibaka s 25 poena i 11 skokova.

Bullsi su bez Joakima Noahe i Derricka Rosea stigli do pobjede protiv Orlando Magica (98:90), a najbolji je bio Jimmy Butler s 21 poenom, dok je unutarnja linija Gibson-Gasol ukupno zabila 32 poena. Kod Orlanda su najbolji bili Nikola Vučević s 19 poena i 13 skokova te Tobias Harris s 21 poenom i 9 skokova.

Anthony Davis je još jednom briljirao u pobjedi svojih Pelicansa te je protiv Hornetsa zabio 24 poena, uz 13 skokova i 3 blokade. Razigravačke dužnosti je obavio Jrue Holiday (16 poena, 9 dodavanja), dok su double-double ostvarili Tyreke Evans (16 poena, 10 skokova) i Omer Asik (10 poena, 11 skokova). Kod Hornetsa je očekivano najbolji bio Al Jefferson s 20 poena.

Portland TrailBlazersi su kod kuće razbili Cleveland Cavalierse 102:81 te im nanijeli drugi ovosezonski poraz. Cavsi su nakon 34 poena u prvoj četvrtini, do kraja utakmice zabili još samo 48, a vrlo loš susret su odigrali LeBron James (11 poena, 4/12 šut) te Kyrie Irving (9 poena, 3/17 šut). Kod Blazersa je napokon proigrao Damian Lillard (27 poena, 6 skokova, 7 dodavanja), a odličan je bio i Wesley Matthews s 21 poenom.

Zadnji susret večeri nam je donio dvoboj Sunsa i Lakers u Staples Centru; Lakersi su upisali peti uzastopni poraz na otvorenju sezone i trenutno su zadnja momčad Zapadne konferencije. Kod Sunsa su tri igrača zabila više od 20 poena: Gerald Green je za samo 23 minute na parketu zabio 26 poena, Markieff Morris je zabio 23 poena (10 skokova, 5 dodavanja), dok je Isaiah Thomas zabio 22 poena, uz 9 dodavanja. Lakerse je očekivano predvodio Kobe Bryant koji je zabio 39 poena, ali uz loš šut 14/37.