Blazersi upisali novu važnu pobjedu, Bullsi bolji od Hawksa

Jedini uspješni gosti u sinoćnjim utakmicama bili su Kingsi koji su pobijedili Minnesotu. Clippersi su bili bolji od Lakersa, a Doc Rivers je ostvario svoju 800. pobjedu u karijeri. Bullsi su pobijedili Hawkse, dok su Netsi bili bolji od Magica.

Los Angeles Clippers – Los Angeles Lakers 115:104

Clippersi su u trećoj četvrtini imali veliko vodstvo s kojim su riješili utakmicu. U četvrtoj četvrtini ušli su igrači s klupe i vodstvo se opet smanjilo i to je problem koji imaju Clippersi. No, Doc Rivers je upisao svoju 800. pobjedu u trenerskoj karijeri. Blake Griffin i Chris Paul su imali odličnu večer i na 29 šuteva koji su ukupno uputili imali su samo osam promašaja. Clippersi su i dalje na petom mjestu, jednu utakmicu zaostatka iza Utah Jazza.

Chicago Bulls – Atlanta Hawks 106:104

Sjajni Jimmy Butler je ubacio slobodna bacanja za pobjedu Bullsa protiv Hawksa. Tim Hardaway Jr. je pokušao ubaciti tricu uz zvuk sirene, iako je bio sam, promašio je. Butler je također pogodio i posljednjih devet poena Bullsa. Chicago je trenutačno na sedmom mjestu s istim omjerom kao i Miami Heat na osmom mjestu i Indiana Pacersi na devetom mjestu. Hawksima je ovo poraz nakon dvije utakmice zaredom koje su pobijedili, dok je Bullsima ovo treća pobjeda zaredom.

Bulls:
Jimmy Butler (33p, 8as)
Rajon Rondo (25p, 11sk, 6as, 3ukr, 7izg)

Brooklyn Nets – Orlando Magic 121:111

Brook Lopez i Trevor Booker su predvodili Netse do 17. pobjede u sezoni. Ovo je Orlandu bio 50. poraz u sezoni. Netsi su dominirali u reketu i imali su bolju klupu u ovom susretu. Elfrid Payton je imao triple-double, 20 poena, 11 asistencija i 11 skokova, to mi je bio peti u sezoni, ali opet nije bilo dovoljno za pobjedu. Četvrtu četvrtinu Netsi su otvorili serijom 11:0 i do kraja utakmice to vodstvo nisu ispustili.

Minnesota Timberwolves – Sacramento Kings 117:123

Buddy Hield izjednačio rekord po broju po poena u svojoj rookie karijeri. Ubacio je 22 poena, a također je ubacio i četiri trice. Ty Lawson je imao double-double i bez obzira na dobru utakmicu prve petorke Minnesote, Kingsi su uspjeli slaviti. Kingsi su šutirali najbolje ove sezone, ukupno 56,4%.

Portland Trail Blazers – Phoenix Suns 130:117

Portland ima napokon ima omjer .500. Ovo im je bila 38 pobjeda, a imaju i isto toliko poraza.a Damian Lillard je predvodio Blazerse s 31 poenom, a ovo im je i šesta pobjeda zaredom. CJ McCollum ubacio je 29 poena. Blazersi drže osmo mjesto, ali zbog ozljede Jusufa Nurkića imat će jako težak zadatak u doigravanju. Kod Sunsa najbolji je bio Devin Booker koji je ubacio 31 poen, a ovo im je bio 11 poraz zaredom.