Bobcatsi bolji od Knicksa, novi veliki podvig LeBrona Jamesa

Sinoć je odigrano devet NBA susreta u kojima je ponovno bilo iznenađenja, a najveće su priredili Charlotte Bobcatsi pobjedom u gostima nad New York Knicksima.

Knickse poraz od Bobcatsa 102:97 može uvelike zabrinuti jer osim što su izgubili na domaćem parketu, sredinom prve četvrtine ozlijedio se Tyson Chandler i nije se vraćao na parket. Riječ je o ozljedi koljena te će dodatne pretrage utvrditi ozbiljnost ozljede. Gotovo cijeli susret Bobcatsi su proveli u vodstvu, ali nikada se nisu uspjeli značajnije odvojiti te su Knicksi koševima Carmela Anthonyja i Imana Shumperta došli na samo dva poena zaostatka 15 sekundi prije kraja, noi Bobcatsi su mirno pogodili svoja slobodna bacanja, dok su kod Knicksa Felton i World Peace promašili trice na drugoj strani.

Kemba Walker predvodio je goste s 25 poena i 6 asistencija, a dobre partije odigrali su Gerald Henderson s 18 poena i Michael Kidd-Gilchrist sa 16. Knickse je s 32 poena (šut 10/28) vodio Anthony, no ostatak ekipe nije bio od prevelike pomoći, možemo istaknuti tek 18 poena World Peacea.

Vrlo dobar dvoboj vidjeli smo između Detroit Pistonsa i Indiana Pacersa, a gostujući Pacersi upisali su pobjedu 99:91 i tako ostali jedina neporažena momčad nove NBA sezone. Vrlo dobro su Pacersi otvorili susret i na pogon Paula Georgea došli do prednosti od 15 poena, no do kraja poluvremena su to ispustili i domaći su košarkaši na veliki odmor otišli s tri poena prednosti. Treća četvrtina ponovno je pripala igračima Indiane te je George s 12 poena u ovoj četvrtini osigurao Pacersima prednost od 11 poena, što su uspjeli sačuvati do kraja.

Bez forsiranja i čekajući svoje prilike, Paul George sjajno je odigrao i upisao 31 poen (šut 12/18), uz 10 skokova, 4 asistencije i 4 ukradene lopte. Ozlijeđenog Georgea Hilla zamijenio je C.J. Watson i odradio dobar posao s 15 poena, dok je Roy Hibbert ponovno skupljao blokade i na ovoj utakmici ih imao 7, što znači da kroz prve četiri utakmice prosječno bilježi 5,25 blokada po susretu. Pistonse je predvodio Brandon Jennings sa 17 poena (šut 6/20), dok je Josh Smith upisao poen manje. Double-double uknjižio je Greg Monroe s 14 poena i 10 skokova.

U pobjedi Miamija nad Torontom 104:95, LeBron James pridružio se Kareemu Abdul-Jabbaru, Michaelu Jordanu, Karlu Maloneu i Mosesu Maloneu u društvu igrača koji su postigli barem 10 poena u 500 uzastopnih utakmica. James je Raptorsima ubacio 35 poena, uz po 8 skokova i asistencija te vodio svoju ekipu do treće pobjede u sezoni. Raptorsi su većinu prvog poluvremena proveli u vodstvu, no pred kraj Miami preuzima vodstvo koje uspijeva držati cijelo drugo poluvrijeme i upisati pobjedu bez većih uzbuđenja pred kraj.

Uz LeBrona vrlo dobar bio je Dwyane Wade s 20 poena, dok je Chris Bosh propustio ovaj susret zbog rođenja kćeri. Najbolji kod Raptorsa bio je DeMar DeRozan s 21 poenom, dok je Jonas Valanciunas upisao 18 poena i 9 skokova.

Nakon jedne lošije utakmice, James Harden je pokazao da je to bila samo anomalija te je s 33 poena predvodio Rocketse do pobjede 116:101 nad Portland Trail Blazersima. Ključne su bile druga i treća četvrtina tijekom kojih su Rocketsi napravili prednost od 12 poena i s tom zalihom mirno priveli susret kraju. Uz Hardena odličan je bio i Dwight Howard s 29 poena i 13 skokova, dok su kod Blazersa najbolji bili Damian Lillard i LaMarcus Aldridge s 22, odnosno 21 poenom.

Denver Nuggetsi su prošle sezone izgubili samo tri utakmice na domaćem parketu, a ove sezone imaju već dva domaća poraza nakon samo tri odigrana susreta. Sinoć su ih svladali San Antonio Spursi rezultatom 102:94. Imali su Nuggetsi šest poena prednosti na početku posljednje četvrtine, ali Spursi su serijom 11-2 došli u prednost te odličnom igrom uspjeli izboriti mirnu završnicu i pobjedu. Tony Parker predvodio je pobjednike s 24 poena i 6 asistencija, dok je Tim Duncan upisao 17 poena, 8 skokova i 8 asistencija. Najraspoloženiji kod Denvera bio je Ty Lawson s 20 poena, dok je Kenneth Faried upisao 15 poena uz 8 skokova.

Dallas Mavericksi lakoćom su svladali Los Angeles Lakerse rezultatom 123:104 uz 30 poena i 9 asistencija Monte Ellisa, dok su Netsi također uvjerljivo, rezultatom 104:88, svladali Utah Jazzere. Dominantnu utakmicu odigrao je Brook Lopez s 27 poena, a još su petorica igrača Netsa postigla između 10 i 12 poena.

Phoenix Sunsi uspjeli su bez ozlijeđenog Gorana Dragića svladati New Orleans Pelicanse rezultatom 104:98, najviše zahvaljujući Ericu Bledsoeu koji je upisao 25 poena (šut 10/12) uz 5 asistencija i 4 skoka. Sacramento Kingsi na svom su terenu izgubili od Atlanta Hawksa 105:100 nakon što su serijom 11-0 tri minute prije kraja došli na zaostatak od samo jednog poena, ali su ostali bez snage za potpuni preokret. Hawkse su do pobjede vodili Al Horford s 27 poena i 10 skokova te Paul Millsap s 25 poena i 11 skokova.