Bogdanović se vratio u pobjedi protiv Blazersa, Šarićevi bolji od Dallasa!

Čak 12 utakmica donio je drugi dan nove sezone NBA lige, a na parkete se vratio i najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović u pobjedi Utah Jazza protiv Portland Trail Blazersa. Dario Šarić zbog ozljede nije igrao u pobjedi Sunsa u dvoboju s Mavsima, a priliku za minutažu nije dobio Luka Šamanić u slavlju Spursa protiv Grizzliesa.

Jazz je na pravi način ušao u sezonu te je bez većih problema bio bolji od Blazersa. Ključnom se pokazala druga dionica dvoboja kada je Utah napravila velikih +14 i tako otišla na prednost od 20 poena razlike. Do kraja smo gledali „odrađivanje“ posla za dolazak Jazzera do prve gostujuće pobjede u sezoni. Bojan Bogdanović je upisao 15 poena uz ne pretjerano dobru šutersku večer (5/14), a uz to je na svoj konto stavio 6 skokova i 2 asistencije. Gobert i Mitchell su ubacili po 20, a kod Portlanda je najbolji bio McCollum s 23 poena.

Dovođenjem Chrisa Paula Phoenix Sunsi su pokazali da ove sezone idu po toliko željeno doigravanje, a već u prvoj utakmici dokazali su da će biti ozbiljni takmac svima. Ekipa iz Arizone je slavila protiv Mavsa u tijesnoj završnici rezultatom 106:102. Na manje od dvije minute do kraja Luka Dončić je slobodnim bacanjima poravnao rezultat, ali tada Sunsi preko Paula i Bookera ipak dolaze do zasluženog slavlja. U pobjedničkim redovima istaknuo se Booker s 22 poena i 5 skokova, a gostima nije bio dovoljan ni ponovno odlični Dončić koji je upisao 32 poena, 8 skokova i 5 asistencija.