Friday, April 19, 2024

Bogdanović zabio 17 Kingsima, pobjeda Wolvesa protiv Warriorsa

Golden State Warriorsi su izgubili još jedan susret, ovaj put protiv Minnesote. Rocketsi su bili bolji od Bullsa, a Wizardsi su uspjeli u produžetcima izvući pobjedu protiv Kingsa iako su u četvrtoj četvrtini gubili 15 razlike.

Charlotte Hornets – Orlando Magic 121:81

Hornetsi su odigrali maestralnu utakmicu i u obrani i u napadu. Pobijedili su Magic s čak 40 poena razlike. Hornetsi se nadaju kako još mogu doći do doigravanja. U svakoj četvrtini nadograđivali su svoju prednost. Sada su tri utakmice iza Bullsa koji su na osmom mjestu.

Chicago Bulls – Houston Rockets 94:115

Trener Houston Rocketsa Mike D’Antoni je došao do svoje 500 pobjede u karijeri. Rocketsi su imali dobru obranu, ali glavni dio je bio odlična druga i treća četvrtina u kojoj su Bullsima dopustili samo 30 poena. Rocketsi su u te dvije četvrtine zabili 69 poena. Ovom pobjedom Rocketsi su spriječili prvu seriju s tri vezana poraza ove sezone.

Bulls:
Dwyane Wade (21p)
Jimmy Butler (16p)
Cameron Payne (11p)

Rockets:
Ryan Anderson (21p)
James Harden (19p, 7sk, 13as, 3ukr, 6izg)
Lou Williams (18p)
Clint Capela (17p, 7sk)
Trevor Ariza (13p, 11sk)

Milwaukee Bucks – Indiana Pacers 99:85

Bucksi su počeli igrati pravu košarku sada kad im je najpotrebnije. Ostvarili su petu pobjedu zaredom. Pacersi su pali u drugom poluvremenu. U trećoj i četvrtoj četvrtini ubacili su samo 18 i 17 poena. Bucksi su bili raspoloženi i lako su preokrenuli utakmicu. Bit će ovo zanimljiva utrka na Istoku, tko će uhvatiti osmo mjesto.

Bucks:
Khris Middleton (21p, 7izg)
Giannis Antetokounmpo (21p, 8sk, 5as, 5ukr, 6izg)
Greg Monroe (18p, 7sk)

Pacers:
Paul George (18p, 11sk, 6as, 3ukr)
Jeff Teague (17p, 3ukr, 7izg)
Monta Ellis (12p)

Minnesota Timberwolves – Golden State Warriorsi 103:102

Timberwolvesi su na domaćem parketu uspjeli izvući pobjedu protiv Warriorsa. Stephen Curry prestigao je svog oca po broju poena, ali je promašio šut za vodstvo pred sam kraj utakmice. Andrew Wiggins je pogodio 12,8 sekundi prije kraja slobodno bacanje za vodstvo i na kraju za pobjedu protiv Warriorsa. Ovo je Warriorsima drugi poraz zaredom, četvrti u posljednjih šest utakmica. Minnesota ima dvije pobjede zaredom.

Atlanta Hawks – Toronto Raptors 105:99

Dennis Schroder bio je raspoložen u ovoj utakmici. U četvrtoj četvrtini ubacio je 13 od svojih 26 poena. Hawksi su predvođeni Dennisom uspjeli pobijediti Raptorse. Sada Hawksi pokušavaju stići Raptorse i ovo im je bila važa pobjeda. Atlanta je pobijedila seriju u sezoni 2:1, pa ako budu izjednačeni Hawksi imaju prednost.

Denver Nuggets – Boston Celtics 119:99

Nikola Jokić se vratio u momčad nakon što je bio bolestan. Odigrao je 27 minuta i trebala su mu samo tri asistencije za triple-double. Imao je 21 poena, deset skokova i sedam dodavanja. Celticsi nikako da krenu igrati bolje iako su Cavaliersi izgubili dosta susreta u posljednje vrijeme. Nuggetsi nisu nikako ispustili vodstvo koje su stvorili u prvoj četvrtini.

Nuggets:
Wilson Chandler (23p, 8sk)
Nikola Jokic (21p, 10sk, 7as, 4ukr, 7izg)

Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 105:96

Mavsi pokušavaju napraviti seriju do kraja sezone i pokušati izvući doigravanje. Dirk Nowitzki je opet odigrao dobru utakmicu nakon što je ušao u klub 30 000. Mavsi su gubili u četvrtoj četvrtini od najgore momčadi lige, kojima nije igrao Brook Lopez. No, uspjeli su se spasiti na kraju i izvući pobjedu. Ovo im je bila 20 pobjeda u sezoni kod kuće.