Bogdanović zatrpao Raptorse, Thomas i Celticsi svladali prvake

Fantastična utakmica Bojana Bogdanovića u pobjedi Wizardsa nad Raptorsima. Imao je 27 poena uz šut 9-12. Celticsi su bili bolji od Cavaliersa iako je LeBron James imao triple-double. Miami je odigrao fantastičnu utakmicu protiv Phile, dok su Rocketsi pobijedili Clipperse. Pelicansi su bez Cousinsa pobijedili Pistonse, dok su Brooklyn Netsi prekinuli niz od 16 poraza zaredom.

Orlando Magic – New York Knicks 90:101

Kristaps Porzingis je odigrao jako dobru utakmicu protiv Magica nakon što je propustio prethodne dvije utakmice zbog ozljede gležnja. New York je stvorio prednost u prvom poluvremenu dok su u drugom i jedni i drugi postigli manje poena. Orlando je u drugom ubacio samo 39. Orlando je doživio svoj 20 poraz kod kuće, dok su Knicksi upisali desetu pobjedu na gostovanju.

Toronto Raptors – Washington Wizards 96:105

Fantastična utakmica Bojana Bogdanovića u pobjedi Wizardsa u Torontu. Bojan je u zadnje vrijeme sve bolje počeo igrati, ali sinoć je bio vrhunac. Ubacio je s klupe 27 poena uz šut 9-12. Washington je imao veliku seriju tijekom druge četvrtinu koju su pobijedili rezultatom 38:20. To se nastavilo i u trećoj gdje su dopustili samo 14 poena, a onda su Raptorsi odigrali jako dobru četvrtu četvrtinu, ali nisu mogli stići Raptorse. Wizardsi su sada na trećem mjestu, utakmicu ispred Raptorsa.

Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 100:95

Hawksi su bili blizu da ispuste još jednu pobjedu, ali Paul Millsap ih je izvukao košem 30 sekundi prije kraja. Poslije toga Harrison Barnes je promašio šut, Ersan Ilyasova je uhvatio skok i nakon toga su Mavsi faulirali. Seth Curry je imao šansu za izjednačenje, ali je pao prije nego što je dobio loptu i Kent Bazemore je tu loptu uzeo i lagano zakucao. Hawksi su imali vodstvo tijekom cijele utakmice, ali Dallas je četiri minute prije kraja imao vodstvo. Ipak domaćini su pronašli način do pobjede.

Miami Heat – Philadelphia 76ers 125:99

Miami ove sezone prvi put ima pozitivan omjer pobjeda i poraza kod kuće. Ovo im je deseta pobjeda u posljednjih 11 utakmica kod kuće. Wayne Ellington je ubacio šest trica. Miami je šutirao 54% i postigli su preko 120 poena treći put ove sezone. Miami je stvorio veliku prednost u prvom poluvremenu i Phila nije imala šanse. Phila je prekinula niz Miamija od 13 pobjeda zaredom, tako da je ovo igračima s Florida bila mala osveta.

Milwaukee Bucks – Denver Nuggets 98:110

Fantastičnu večer opet je imao Nikola Jokić koji je imao drugi triple-double zaredom. Ovo je bio četvrti u karijeri i to sve u zadnjih 13 utakmica. Denver je imao ogromnu prednost na poluvremenu što je za Buckse bilo previše za stići. Nuggetsi su u prošloj utakmici na gostovanju pobijedili Bullse i ovo im je prvi put u sezoni da su pobijedili dvije gostujuće utakmice zaredom.

Bucks:
Khris Middleton (21p, 5as)
Malcolm Brogdon (17p, 3ukr)
Matthew Dellavedova (15p)
Giannis Antetokounmpo (15p, 9sk, 3blk, 6izg)

New Orleans Pelicans – Detroit Pistons 109:86

Zbog tehničkih DeMarcus Cousins je bio suspendiran ovu utakmicu. Anthony Davis je odigrao maestralno ovaj susret i predvodio Pelicanse do pobjede. Pelicansi su prekinuli niz od tri poraza zaredom. U drugom poluvremenu Pistonsi su ubacili samo 36 poena i Pelicansi su uzeli pobjedu.

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers 103:99

Ove sezone možda možemo i očekivati finale Istočne konferencije između ove dvije momčadi. U Bostonu sinoć je bilo kao i u doigravanju. LeBron James je imao triple-double, ali to svejedno nije bilo dovoljno za pobjedu. Isaiah Thomas je ubacio 31 poen u pobjedi. Ovo im je bio treći međusobni susret i prva pobjeda Celticsa. Bilo je izjednačeno 99:99, a onda je Thomas ubacio dva slobodna bacanja. Kyrie Irving je promašio šut, Tristan Thompson je uhvatio skok i Deron Williams je promašio tricu.

San Antonio Spurs – Indiana Pacers 100:99

Kawhi Leonard je ubacio koš za pobjedu 2,4 sekundi prije kraja šutem preko Paula Georgea. Ovo im je prva pobjeda kod kuće od 4.2. San Antonio sada ima pet pobjeda zaredom. Ovaj susret su igrali bez Tonyja Parkera zbog problema s kvadricepsom. Leonard je ubacio posljednjih devet poena u redovima Spursa.

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz 107:80

Minnesota je pobijedila svoju četvrtu u posljednjih pet utakmica. Odigrali su sjajnu obranu i također od posljednjih pet utakmica oni su četiri pobjede sva četiri puta dopustili manje od 100 poena. Jedino su Rocketsi uspjeli nadigrati Wolvese.  U prve tri četvrtine Jazzeri nisu nijednom ubacili preko 20 poena. Šutirali su samo 38,9%.

Los Angeles Clippers – Houston Rockets 103:122

Rocketsi u drugoj i trećoj četvrtini odigrali briljantnu košarku i lako svladali Clipperse. Gosti su pokušali 52 trice i ubacili su 20 u pobjedi. Rocketsi su pobijedili sedam u posljednjih devet utakmica, a također su u tih devet utakmica ubacili u svakoj utakmici 20 ili više trica. U drugoj četvrtini Rocketsi su gubili 44:43, a onda su napravili seriju 13:0.

Sacramento Kings – Brooklyn Nets 100:109

Tek deseta pobjeda u sezoni za Brooklyn Netse. Prekinuli su niz od 16 poraza zaredom. Kingsima je ovo treći poraz zaredom.  Dvije minute prije kraja Kingsi su smanjili vodstvo na 99:95, ali onda su u dva napada Netsi dva puta pogađali slobodna bacanja i napokon osigurali pobjedu.