Tuesday, April 16, 2024

Boston povećao prednost, Warriorsi uvjerljivi protiv Jazza

Isaiah Thomas je u četvrtoj četvrtini ubacio 20 poena, a u produžetku devet. Ukupno je imao 53 poena. Predvodio je Celticse do druge pobjede u seriji. Warriorsi su lagano riješili susret protiv Jazzera i došli su do prve pobjede.

Boston Celtics – Washington 129:119 OT (2-0)

Fantastična predstava u TD Gardenu. Isaiah Thomas odigrao je briljantnu utakmicu i ubacio je čak 53 poena u pobjedi u drugoj utakmici. Rekord Celticsa u doigravanju drži John Havlicek s 54 poena. Wizardsi su odlično otvorili utakmicu i nakon prve četvrtine imali su vodstvo 42:29. U drugoj četvrtini Celticsi se bude. Pred kraj druge četvrtine su uspjeli smanjiti zaostatak, čak su i imali vodstvo minutu prije poluvremena 61:60, ali Wizardsi su otišli s prednošću na odmor. U drugom poluvremenu Wizardsi opet bježe na dvoznamenkastu prednost. U četvrtoj četvrtini glavnu ulogu je preuzeo Isaiah Thomas. Pogađao je trice, polaganja, sve što je stigao. John Wall i Bradley Beal su promašili šuteve za pobjedu. Wizardsi su prvi poveli u produžetku, ali onda Celticsi prave seriju 8:0 i preuzimaju kontrolu nad utakmicom. Pri rezultatu 122:119 Thomas pogađa mid range šut i Celticsi pobjeđuju u jako zanimljivoj drugoj utakmici.

Bradley Beal (14p, 5sk, 4as, 6izg)

Golden State Warriors – Utah Jazz 106:94 (1-0)

Warriorsi su lagano riješili svoj prvi susret protiv Jazzera. Stephen Curry ubacio je 22 poena uz šut 7-11. Igrao je tri četvrtine, u četvrtoj su Warriorsi imali prednost od 17 poena razlike i lagano je klupa mogla privesti susret kraju. Kevin Durant tijekom utakmice mučio se sa šutem. Ubacio je 17 poena uz šut 7-17. Warriorsi su ovaj susret lagano pobijedili unatoč očajnom šutu za tri. Šutirali su 7-29, samo 24,1%. Draymond Green je u četvrtoj četvrtini ubacio prvih šest poena i tada se ta razlika popela na 17 poena.